Euroopa edulood: CMS Window SystemsEuroopa edulood: CMS Window Systems
Erakogu

Sellel aastal toimunud Euroopa keskkonnaalaste ettevõtlusauhindade (European Business Awards for the Environment, EBAE) galal pälvis parima juhtimise auhinna suure ja keskmise suurusega ettevõtete kategoorias Suurbritannia firma CMS Window Systems

CMS Window Systems on UK firma, kes toodab hoonetele aknaid, uksi ja rippfassaade. Põhitegevuste kõrvalt on nad loonud aga ainulaadse innovatsioonikeskuse – CMS Innovation Hub, mis koondab Ühendkuningriikide kõige uuenduslikumad ehitusmaterjalide tarnijad.

Keskus on toimiv energiatõhususe mudel, mida kasutatakse huviliste ja partnerorganisatsioonide koolitamiseks. Hoones koondunud teave võimaldab kanda edasi parimaid praktikaid säästva ehitustegevuse valdkonnas ja pakub energiasäästlike toodete kohta uusimat teavet.

Lisaks ehitustööstusele saavad innovatsioonikeskuse seminariruume kasutada ka kohalikud koolid, kogukonnagrupid ja organisatsioonid, kes aitavad inimesi, kes ei suuda oma kodu küttekulusid tasuda. Neile on ruumide kasutus tasuta.

Innovatsioonikeskus rajati mahajäetud laohoonesse, mille energiatõhusust hinnati klassiga G ja mis ootas lammutustöid. Nüüd on maja fassaad soojustatud kivivillaga, paigaldatud on termiliselt tõhusad aknad ja uksed ning kõrgtehnoloogiline soojustagastusega kliimasüsteem. Kõige selle juurde käib ka modernne IT juhtimissüsteem ja energiasäästlik valgustus. See tähendab, et G-klassi energiatõhususega hoone on nüüd A-klassis.