Maamessil käis rohkem külastajaid kui kunagi varem

 (3)
Maamess 2018 esimene päev
Kirju loomaaed.Foto: Argo Ingver

Neljapäevast laupäevani kestnud Maamess püstitas 44 305 külastajaga uue külastusrekordi, lüües 2016. aastast pärit tippu 45 inimese võrra.

Messil osales sel aastal 470 eksponenti Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Saksamaalt, Rootsist ja Soomest. Messi avamise puhul sõitsid paraadil 22 uhiuut traktorit, toimus lihaveiste näitus-konkurss, pullioksjon ning peeti võsasaagide- ja raievõistluseid.

Maamessi käigus diskuteerisid põllumajanduse teemadel maaeluminister Tarmo Tamm ning endised maaelu- ja põllumajandusministrid Ivari Padar, Urmas Kruuse ja Helir-Valdor Seeder. Kõigil messipäevadel toimus ka sisukas seminariprogramm põllumajanduse, metsanduse, toidutööstuse, veterinaarmeditsiini ja muu kohta.

Tänavu korraldati messil meekonkurss, milles sai osaleda möödunud aastal Eestis korjatud meega. Konkursile laekus 33 sorti mett Eesti eri paigust ja nende hindamiseks kogunes 8-liikmeline žürii, kelle ülesanne oli välja selgitada viis parimat mett, mis esitati Maamessile rahvahääletusele.

Maamessi rahva lemmikuks osutus Harjumaa Mummi talu mesiniku Ülle Meisteri mesi. Võitjal on edaspidi õigus meepurgi etiketil kasutada meekonkursi esimest kohta tähistavat logo.

Messi olid kajastama tulnud 79 akrediteeritud ajakirjanikku Eestist, Lätist ja Soomest. Maalehe ajakirjanikud pidasid neljapäeval-reedel Maamessi blogi.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare