Avakolmandikul jäid väravad viskamata. Teise perioodi viiendal minutil kasutas Eesti arvulise ülekaalu ära ja Morten Jürgens viis eestlased 1:0 juhtima. Seitse minutit hiljem viigistas Finn Filippini seisu.

Mõni minut hiljem pääses Eesti taas juhtima, siis oli täpne Kristjan Kombe. Teisel kolmandikul oli eestlastel veel mitu võimalust, näiteks perioodi viimasel rünnakul tabati litriga posti.

Kolmas periood algas Eesti jaoks valusalt, sest kahe minuti möödudes viigistas Alexei Loginov seisu 2:2 peale. Viimane sõna jäi siiski eestlastele. Kümme minutit enne normaalaja lõppu viskas Rooba koondisekarjääri 70. tabamuse, millest piisas Maarjamaa koondisele napiks 3:2 võiduks.

„Võita on alati parem kui kaotada. Kõige rohkem soojendab mu meelt see, kuidas väga madalast punktist siia jõudsime,“ rääkis võiduvärava autor Rooba ETV2 otse-eetris, viidates turniiri kahes esimeses mängus saadud suurele kaotustele (0:8 Ukrainale ja 1:6 Leedule). Nüüd on Eestil käes kaks võitu, eile seljatati lisaajal Hispaania 4:3, täna saadi raske võit Hollandi üle. „Lühikese ajaga oleme suutnud siin turniiril palju vaeva nähes oma saatuse ümber pöörata. Täna mängisime väga hea mängu. Olime selgelt parem võistkond, praaki oli vähem ja domineerisime suurema osa ajast. Meie mängus oli enesekindlust, vastaste väravavaht mängis hästi, aga suutsime kolm korda [litri] temast ikkagi mööda visata.“

Pääsukesed kindlustasid tänasega MM-i esimese divisjoni B-gruppi püsimajäämise. Holland hakkab reedel heitlema Hispaaniaga. Vastasseisu kaotaja langeb teise divisjoni A-gruppi. Hispaanlased jäid täna 1:6 alla Ukrainale.

Ukraina jätkab tabelis liidrina ja nende reedene kohtumine Leeduga otsustab, kes pääseb uueks aastaks esimese divisjoni A-gruppi. Eesti lõpetab MM-turniiri reedel Hiinaga mängides. Kohtumine algab kell 16.