Aegviidu kogudus omistas Ylihärmä kirikuõpetajale EELK Koostöömedali


Aegviidu kogudus omistas Ylihärmä kirikuõpetajale EELK Koostöömedali
Foto: Aegviidu Aeg

Sõprussidemed Aegviidu ja Ylihärmä koguduste vahel on kestnud 1993.a.sügisest. Eelnevalt olid vallad sõlminud sõprussidemed, millele peagi lisandusid kogudused. Esimene Ylihärmä külastus toimus koos koguduse naiskooriga tagasiteel sõprade juurest Ylivieskast. Majutamine toimus kodudes ja nii sõlmiti esimesed tutvused. Järgnesid paljud külastused ja kokkusaamised nii siin kui sealpool Soome lahte.

1996.a. suvel alustati Aegviidu kogudusemaja ehitamist, mille valmimiseks andis suure panuse Ylihärmä kogudus. Maja õnnistamisest peale 1997.a. kevadel on kogudusel olnud koht ka oma sõprade, oma kristlike õdede ja vendade vastuvõtuks. Ja neid kohtumisi ning ühist osadust nii laulus kui palves, nii Sõnas kui sakramendis on tänu Jumalale olnud rohkesti. Väga paljude nende ühiste ürituste ja kohtumiste hingeks on olnud Ylihärmä kirikuõpetaja Esa Vaittinen koos abikaasa Siskoga. Tänuks selle kauni koostöö eest omistas Aegviidu kogudus oma heale sõbrale ja austatud vaimulikule EELK Koostöömedali. Tänumärgi üleandmine toimus 6.märtsi õhtul kogudusemajas. Laulis naiskoor ja kohaliku omavalitsuse poolt ütles oma tänusõnad endine vallavanem Aleksander Soitu.

Isiklikult olen tänulik nende väga soojade ja südamlike suhete eest, mis mul on olnud nende aastate jooksul ametivenna Esaga ja selle eest, et meie pered on saanud palju toredaid hetki ühiselt koos veeta. Piibli jumalamehe Koguja sõnul on igale asjale siin ilmas määratud oma aeg. Ka tublima vaimuliku tööaeg Issanda viinamäel saab kord ümber. Aprilli algul siirdub Esa Vaittinen kirikuõpetaja ametist pensionile, et veelgi enam pühenduda koosolemisele oma lastelastega ja loodetavasti jätkab ka sõprussuhete aktiivset edendamist.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare