Akordioniorkester Baltic Tremolo pälvis Itaalias peapreemia

 (4)
Akordioniorkester Baltic Tremolo pälvis Itaalias peapreemia
Valdo Värk peaauhinnaks saadud karikat vastu võtmas. Foto: Johannes Haav

Eesti, Läti ja Leedu muusikutest koosnev rahvusvaheline akordioniorkester Baltic Tremolo pälvis grand prix Itaalias Lanciano linnas 25.-29. oktoobrini kestnud rahvusvahelisel festivalil "Citta di Lanciano".

Festival toimus Lanciano kultuurikeskuses, mis nii väljast kui ka seest sarnaneb Milanos asuva maailmakuulsa ooperiteatri Las Scalaga. Iga akordionistide kollektiiv sai kakskümmend minutit esinemisaega. Rahvusvaheline akordioniorkester Baltic Tremolo mängis erinevate heliloojate loomingut. Esitati ka palasid, mille autoriks Tremolo eestimaine dirigent Accordion Music Group esimees ja Abja muusikakooli õpetaja Valdo Värk, kes sündinud ja kasvanud Jõgeval.
Leedust on Tremolo dirigendiks Shiauliai konservatooriumi õpetaja Maryte Markeviciene ning Lätist Limbaži muusikakooli direktor Viktor Nikandrov.

22. korda peetud rahvusvahelisesl festivalil "Citta di Lanciano" osalesid akordionistide orkestrid, ansamblid ja solistid Leedust, Lätist, Eestist, Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest, Tšehhist, Ašerbaidžaanist ja ka mõnedest Aasia riikidest. Konkursi žüriid juhtis Ukraina päritoluga Itaalia muusikategelane Vladimir Zubitsky.  

Akordioniorkestrit Baltic Tremolo tunnustati peaauhinnaga. Kollektiivi ansambel C-duur pälvis aga teise koha.

Tremolo dirigendid Valdo Värk, Maryte Markeviciene ja Viktor Nikandrov. Foto: Johannes Haav

Tremolo muusikute taustajõududeks olid Itaalia reisil bussijuhid, arst ja õde ning Jõgeva fotograaf ja videomees Johannes Haav, kes on ka ise tuntud akordionistina. Festivali trükistel ja välireklaamidel olid ka tema fotod ja fotomontaažid. 

Orkestris Tremolo mängivad erinevas vanuses akordionistid Tartust, Viljandist, Abja-Paluojast, Karksi-Nuiast, Pärnust, Paidest, Lätist Limbažist ja Salaspilsist, Leedust Shiauliaist.

Viktor Nikandrov on dirigeerinud ka suvistel akordionipäevadel Abja-Paluojas. Foto: Johannes Haav

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare