Algab orienteerumishooaegAlgab orienteerumishooaeg
Pilt on illustreerivFoto: Ilmar Saabas

Lumi sulab silmnähtavalt ja varsti on ka metsaalused lumevabad. Aprillis tehakse algust juba traditsiooniks muutunud võistlustega. 7.-8. aprillil on Karjalaske jooks ja Lihavõtte lühirada, järgmisel nädalavahetusel peetakse Peko Kevade jooks.

Karksi-Nuia rahvale võiks huvi pakkuda Ilves-3 jooks, mis toimub 27.-28. aprillil Lillis Tündre - Lilli kaardil. See kaart oli esmakasutusel eelmise aasta suvel. Maastik pole just kõige kergemate killast (on palju tuulemurdu ja läbitavus pole kõikjal väga hea), kuid huvitava ja meeldejääva kogemuse saavad kõik osalejad. Kel vähegi huvi orienteerumisega tutvust teha, soovitan kindlasti osaleda Ilves-3, sest  kõrgetasemeline võistlus tuleb ju suisa koju kätte. Kes ei julge kohe põhiradadel joosta, võib valida avatud raja, mis pole väga pikk  ja on ka põhirajast tunduvalt lihtsam.

Viljandimaal ei korraldata kahjuks o-päevakuid, kuid Pärnu- ja Valgamaa päevakud toimuvad ka suhteliselt ligidal ja seal kasutatakse väga häid ja huvitavaid maastikke. Meie abikaasaga oleme orienteerumisjooksuga tegelenud juba ligi 40 aastat. Üle 10 aasta oleme ka veteranide MM-idel võistelnud. Medaleid pole küll võitnud, kuid A-finaali pääsemine on samuti väga hea saavutus.
Täpsemalt ja pikemalt on orienteerumisest juttu Orienteerumisliidu kodulehel www.orienteerumine.ee, seal on ka kalenderplaan hooaja võistlustest. Kel huvi tekkis, võib kindlasti meiega ühendust võtta. Käime paljudel võistlustel ja võimaluste piires ka ligematel päevakutel. Autos on huvilistele ikka ruumi ja päevakutel avaneb hea võimalus o-jooksuga tutvust teha. Olen nõus huvilistega koos jooksma ja kaardilugemist õpetama. Alustada pole kunagi hilja. Lastele on olemas ka nöörirajad ja eraldi rajad on kuni 70-80-aastastele. Kes kardab, et ei jõua tempot hoida, siis lohutuseks - see pole staadionijooks! Paljud hoopis kõnnivad rajal ning tihtipeale on nii võimalik jõuda järgmisse punkti kiiremini kui joostes. Lihtsalt "jalad ei tohi peast ette jõuda".


Loodan, et edaspidi on meie rahvast o-radadel palju!

Kersti Mardiste
kmardiste@gmail.com
523 8057(helistage õhtuti või nädalavahetustel)


Telli nüüdsest veelgi mahukam ajakiri Maakodu ja võida eksootiline reis Malaisiasse ja Singapuri! Tellida saab siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare