Emadepäeva Käru vallas ilmestasid kaunis näitus ja kontsertKäru uue laululapsena astus kontserdil üles Kevin Morten (vasakul), keda toetasid Airika ja Keiri. Foto: Eva Seera
Käru uue laululapsena astus kontserdil üles Kevin Morten (vasakul), keda toetasid Airika ja Keiri. Foto: Eva SeeraKäru Vallaleht

12. mai pühapäeva tegi ilusaks ilm, emadepäev ja selle puhuks korraldatud kontsert.

Tore, et me seda päeva tähistame ja, et meil on tavaks valida aasta ema. Meie kogukonnas sai selle tiitli osaliseks see-kord Katrin Laanemets. Igal inimesel on õigus valida, olla omal arvamusel, vastu vaielda, erinevalt näha ja tunda. Selle aasta valiku puhul pole ma aga ühtegi negatiivset vihjet kuulnud ega ükskõikset õlakehitust näinud. Kõigilt tuleb vaid sooje sõnu ja siirast heasoovlikkust. Kõik armastavad meie Katrinit.

Kontserdile tuli rahvast palju, istumist toodi aina juurde. Saal oli kenasti kaunistatud ja imetleda võis keraamika näitust. On ikka loov ja andekas see Eesti naine! Et Käru naised kunsti teha saavad, selle eest suur kummardus Liia Tõnis-mäele. Kontserti juhtis kohe neli meest korraga. Ilusad sihvakad rahvariides mehed olid Tõnis, Elari, Veiko ja Tarmo. Vaheldumisi teadustamisega lugesid nad ette laste arvamusi oma emast, mis olid armsad, naljakad, südantsoojendavad ja äratundmisrõõmu pakkuvad. Esinejateks olid loomulikult lapsed. Peale laulude ja luuletuste sai kuulda ka muusikapalu. Kitarril musitseeris Joosep Laanemets, viiulil mängis Kertu Bachmann. Ilusa laulu rätiku all jahtuvast leivast esitas Dagmar Seera, kes end ise kitarril saatis. Kõik lapsed olid tublid, aga eraldi tahaks välja tuua ühe laheda laululapse nime. Selleks on Kevin Morten Viljak.

Vallavanem Elari Hiis ja volikogu esimees Riina Kalvet õnnitlesid meie aasta ema ja kirjeldasid värvikalt Katrini tegemisi ja olemist. Katrini positiivse eluhoiaku mainis ära ka tema tööandja Heli. Selliseid inimesi vajab iga kollektiiv. Meeldejääv oli vallavanema kõne, kes rääkis sellest, kui iseenesest mõistetavalt me võtame ema või ükskõik millise lähedase inimese olemasolu ja alles siis, kui me ta kaotame, saame aru tema tähtsusest ja vajalikkusest.

Ühislaulu saatel kingiti igale saalis-olevale emale, vanaemale roosiõis.

Ilusa elamuse eest tänab

Liia Sizask
ema ja vanaema

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare