Erik Tohvri 80: kirjanik kohtus kodulinna rahvaga

 (1)
Erik Tohvri 80: kirjanik kohtus kodulinna rahvaga
Foto: Agu VeetammKeila Leht

Täna, 22. märtsil saab Erik Tohvri 80. Kolmapäeval kohtus kirjanik Harju Maakonnaraamatukogus kodulinna rahvaga.

See ei olnud sünnipäevaüritus ega uue raamatu esitlus, see oli lihtsalt kohtumine oma lugejatega, toonitas juubilar. Keila Leht soovib Erik Tohvrile head tervist ja vahedat sulge, teemade puudust ei näi kirjamehel olevat. Pikem intervjuu tänase juubilariga ilmus Keila Lehes jõulude eel, seekord piirdusime kolme küsimusega.

Hea tava kohaselt ilmub kirjanikel juubeliks raamat, nii ka Teil. Mitmes see on?

Pole kunagi spetsiaalselt mõneks juubeliks ühtegi raamatut ajastanud, aga sellel kuul ilmus tõesti romaan "Kaamos", mis on järg möödunud aastal ilmunud romaanile "Mere taga". "Kaamos" on Erik Tohvri nime all ilmunud raamatutest kahekümne üheksas, nendest on üks romaan ilmunud kordustrükina ja üks on mälestusteraamat ("Peeglikillud"). Nii et 27 romaani, mille žanripuhtuse üle otsustagu asjatundjad.

Uus romaan „Kaamos" jätkub samade tegelastega sealt, kus „Mere taga" lõppes. Kas tuleb veel järge? Tegelased ja armastuse kolmnurk kannaksid välja, ammugi Soomes tööl käivatest meestest lahus elavate perede probleemid.

"Mere taga" ja "Kaamos" jäävad diloogiaks, järge ei tule. Ka "Kaamos" sündis pooleldi juhuslikult, sest esimeses raamatus jäi intriig õhku rippuma.

Te olete väga täpne arvepidaja. Mitmes kohtumine lugejatega kolmapäeval oli ja mitmendat korda kohtusite Keilas?

Seotud lood:

Olen Eestimaa maakondades ja linnades kohtunud lugejatega seni kokku 137 korda, kolmapäevane kohtumine oli järjekorras 138. ja kodulinnas teine.

Ja tahaksin lõpetuseks ka siia lisada juba kulunud soovituse, mida olen paljudel oma kohtumistel kokkutulnuile öelnud: te võite ju vahelduseks Tohvri raamatuid lugeda, aga lugege ikka väärtkirjandust ka!

Aga ministri asemel jätkem siiski lugeja enda otsustada, mida ta väärtkirjanduseks peab, eks?

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare