Esmaabikursus „Oskan ja tahan aidata” Pahkla Camphilli Külas


Esmaabikursus „Oskan ja tahan aidata” Pahkla Camphilli Külas
Pilt on illustreerivAFP/Scanpix

Pahkla Camphilli Külas elavad inimesed, kes tahavad alati midagi juurde õppida. Üks neist tahab näiteks arstiteadusega tutvust teha ja nii tuligi meile mõte korraldada esmaabikursus.

Kirjutasime projekti ja kutsusime kiirabiarsti, dr Mare Liigeri meid juhendama. Täname Hasartmängumaksu nõukogu toetuse eest.

Kursus „Oskan ja tahan aidata" on kaheosaline: maikuus õppisime, kuidas erinevaid haavu siduda, kuidas abi kutsuda, kui õnnetus juhtub jne. Põnevusega oodati teist osa, mis sai teoks 23. septembril. Kursustel osalesid nii külaelanikud kui ka kaastöötajad, kokku 13 inimest Pahkla Camphilli Külast ja Katikodust.

Muljed esimesest kursusest: Jevgeni Antonov: "Alguses rääkis Mare, kuidas tüdruk trepist alla kukkus ja pärast enam käia ei saanud. Ta rääkis ka teistest õnnetustest ja hoiatas, et jõulumunagi võib katki minna. Mina õppisin kursusel, kuidas haavasid siduda. Haav oli tegelikult kummist, ühe mehe jala ja käe peale pandud. Meie sidusime haavad kinni. Sidusime ka pead. Suure nukuga õppisime tegema kunstlikku hingamist ja mida on siis vaja teha, kui inimene on uppunud. Mulle meeldis väga esmaabikursusel osaleda. On hea, kui me midagi juurde õpime. Nüüd, kui õnnetus juhtub, saan teisi aidata."

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare