Euroopa noored külalised jäävad Paikusele pikemaks ajaksEuroopa noored külalised jäävad Paikusele pikemaks ajaks
Scanpix

MTÜ Edela Eesti Arenduskeskus korraldab 22.aprillist 2.maini Pärnumaal Paikuse vallas rahvusvahelise noortevahetuse „Eurocycle for Environment" looduskeskkonna ning taaskasutuse teemadel.

Projektist, mida rahastab programm Euroopa Noored, võtavad osa 7 riigi - Eesti, Leedu, Saksamaa, Hispaania, Sloveenia, Bulgaaria ja Itaalia esindajad vanuses 18-26 eluaastat. Enamus 37 külalisest on noorsoo- ja sotsiaaltöötajad, kellel on huvi ja tahtmist oma kogukonnas keskkonnasäästlikkust ja taaskasutust edendada. Külalised peatuvad Reiu Puhkekeskuses ning nende programm on väga tihe.

Muuhulgas külastatakse Paikret, kohtutakse keskkonnainspektsiooni töötajatega, võetakse osa "Teeme ära" aktsioonist (on kavas korrastada Paikusel Rattapargi laste - ja noorte mänguväljak), osaletakse vallas toimuval Jüriöö jooksul jne.

Projekti eesmärgiks on tuua kokku erinevate riikide maapiirkondade noored, et soodustada omavahelist koostööd, edendada teadlikkust ja oskusi antud valdkonnas läbi arendavate ja ettevõtlike tegevuste ning loova lähenemise. Uuritakse teema aktuaalsust ja probleemseid seisukohti erinevates riikides, jagatakse mõtteid ja kogemusi, selgitatakse välja ühised jooned ning otstarbekamad viisid, kuidas tõsta Euroopa ja selle lähikondsete maade teadlikkust ning hoolivustunnet loodussäästvate eluviiside ja keskkonnahoiu teemadel.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare