Tegelikult läks poolteist aastat tagasi Rossi sepaäri kaheks ja viis seppa asutasid oma firma ning valisid sellele nimeks Ferrum Fabrica. Hea rahvusvaheliselt arusaadav nimi – ferrum on ladina keeles raud ja sama tuntud on ka fabrica. „Ainult kodus toimetades võiks ka eestikeelne nimi olla, aga toodangut Saksamaale, Suurbritanniasse või Skandinaavia maadesse müües peab nimi olema arusaadav,“ põhjendab Margus Elme, üks viiest sepast. „Rossi sepaäri andis meile üle kliendibaasi. Tooted, mida soovitakse, on samad, mida oleme kogu aeg teinud.“

Ferrum Fabrica mehed peavad seda elu parimaks pakkumiseks, sest ka töökoht jäi samasse sepikotta Jõe tänav 65. Ruumide eest makstakse renti, seadmed on järelmaksuga.

Tooted, mida tehakse, vastavad nõudlusele – kaminatarbed, küünlajalad, uste käepidemed, riivid... Huvi hoidmiseks tuleb leida ka uusi.
Margus Elme: „Talvel teeme rohkem peenemat tööd, kevadel ja suvel tellitakse aedu ja väravaid, treppe ning rõdupiirdeid. Mida pisem ese, seda rohkem on nokitsemist, kuigi ka väravad ja piirded võivad koosneda keerulistest sepistest.“

Tõmbamaks tähelepanu ja kinnitamaks Ferrum Fabrica seppade rokilembust on sepikoda külastanud Tanel Padar ja Metsatöllu mehed. Taneli alustatud rauast päike ootab veel lõpetamist ning Metsatöll soovis lisaks oma logole saada mikrofoni statiivi sepistatud kujul. Marko Atso ja Tanel Padari töökindad, mida nad rauda tagudes kätte tõmbasid, ripuvad alasite ja ahjude vahel kuulsuste seinal ja mehed on nende üle uhked.
Metsatöllu sepistatud logo valmistas Margus Elme. Kõikvõimalikke figuure armastab teha ka Andrus Kotter. Meeste sõnul on see huvitav töö ja alati põnev.

Kas ollakse ka Metsatöllu muusika austajad?
„Nende muusika mängib autos päris tihti,“ ütleb Andrus ja lisab: „arutasime pundiga, kas oleks võimalik ka nende kontserdil midagi sepistada, otse publiku silme all, kuid see oli vist liiga lennukas mõte...“

Jõulude eel pole mahti koostööks ei rokkaritel ega seppadel. Kui jaanuarist algab vaiksem periood, võibolla siis.