FOTO: kalurid avastasid püünisest 22-kilose „külalise"

 (35)
FOTO: kalurid avastasid püünisest 22-kilose „külalise"
Õnnelikud kalurid koos saagiga. Foto: Jüri KiikVaivara Kaja

Kevad on rannakaluritele üks oodatumaid aastaaegu, kus saab jälle merele, et välja panna kalapüünised ning teenida raha äraelamiseks. Üheks põhilisemaks kalaliigiks, mida püütakse kevadel kastmõrdadega, on räim. Kastmõrda on peale räime sattunud vahel teisi kalaliike, näiteks lest, ahven, siig, tuulehaug, harva ka lõhe.

Ühel ilusal kevadhommikul olid kalurid jälle merel, et vaadata läbi kalapüünised. Ühe kastmõrra kontrollimisel paistis, et räime on seal kahtlaselt vähe. Püünise ligemal vaatamisel märkasid nad suurt pikka „elukat", kes otsis kramplikult väljapääsu püünisest pääsemiseks. See tal ei õnnestunud, kuna kalurid olid väledamad ja kiskusid ta paati.

Ligemal vaatlusel osutus „elukaks" üks tuura kala liikidest. Tema kaal oli 22 kg, pikkus ca 167 cm ja kalaliigiks vene tuur. Nii suurt selle kala isendit pole meie rannavetes mäletavasti keegi kaluritest kätte saanud. Kuidas ta meie vetesse sattus, ei tea, võimalik et oli „jooksu pannud" kuskilt meie kalakasvatusettevõttest või meie naabrite juurest Venemaalt.

Niisugused „üllatused" teevad kalurite elu huvitavamaks ja rikastavad ka igapäevast toidulauda.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare