FOTOD: Harjumaa Muuseum sai 25

 (1)
FOTOD: Harjumaa Muuseum sai 25
Valdur Vacht

Harjumaa Muuseum pidas laupäeval, 31. augustil oma 25. sünnipäeva. Tähtpäeva puhul toimus mitmeid üritusi muuseumisõpradele ja teistele huvilistele.

Kuigi muuseumi võib oma vanuse tõttu pidada veel nooreks, leidub tema hoidlates väga vanu ja väärikaid museaale. Sünnipäeva üritused hakkasidki ringkäiguga muuseumi varakambrisse. Peavarahoidja Mall Siniveer tutvustas põnevamaid esemeid, mille kasutusotstarve osutus esmapilgul parajaks pähkliks. Kui vanu uiske ja jääl käimise raudu võis veel ära tunda, siis tööstuslikult toodetud metallist pesukäsi oli täiesti uunikum. Vastates küsimusele, mis on muuseumi vanimad eksponaadid, viitas Mall Siniveer arheloogilistele leidudele, mille vanust saab oletada vaid sajandi täpsusega.

Pärast ringkäiku hoidlas avati kollektsionäär Ants Miidla näitus õllepudelisiltidest, -korkidest jms. Näitus „Üle ilma õllemeistrid" peaks pakkuma nii avastamis- kui äratundmisrõõmu meestele ja mitte ainult. Just naised olid näituse avamisel need, kes laulsid sellest, kuidas linnamehed ei osanud õlut teha. Teatraalne näituse avamine tekitas meeldivat elevust.

Teatraalselt jätkus sünnipäevgi. Appi tuli meie oma AXteater, kes viis rahva jõesaarele jalutuskäigule, tuues publiku ette ajaloolise paiga lood ja legendid. Käidi jõesillal, orjakivi juures... Linnuse varemetel tegi Marika Reinmann raadiointervjuu Heino Gustavsoniga (Argo Aruvald), kes rääkis sellest, kuidas ta laste kelgumäe alt linnuse varemed leidis. Kuigi näitleja müts ja prillid tundusid alati soliidse Gustavsoni jaoks veidi võõrad, oli tema jutt andekas ja põnev.

AX-teater tegi lisaks tummfilmi Keila mõisa häärberist ja selle ajaloost kuni muuseumi majja kolimiseni. Erilise päeva puhul ilmus ka muuseumi sünnipäevaleht.

Valdur Vacht
Valdur Vacht


Valdur Vacht


Valdur Vacht

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare