FOTOD: Invaühingu spordipäev KeilasFOTOD: Invaühingu spordipäev Keilas
Saue Sõna

Harjumaa Puuetega Inimeste Kojal on välja kujunenud meeldivaks traditsiooniks kaks korda aastas korraldada spordipäev. Tänavu toimus see aprillikuu esimesel laupäeval Keila Tervisekeskuses. On ju sport puudega inimesele eriti tähtis, sest tihti ei jätku neil füüsilist aktiivsust. Spordipäevad annavad aga vajalikke teadmisi ja indu edaspidiseks endaga toimetulemiseks.

Spordipäev algas traditsioonilise ühisvõimlemisega, kus kõrvalvaatajaks ei jäänud vist mitte keegi. Korraldajad teatasid, et tänasel puhkepäeval on terve kompleks puuetega inimeste päralt. Kui palli toksima ja korvi loopima jäid need vähesed, kellele see suurt rõõmu ja naudingut pakkus, siis teised seadsid sammud jõusaali .Juhendajatel tuli kibekiirelt ühe trenažööri juurest teise juurde tõtata, sest kõigil oli ju soov kõiki võimalusi järele proovida . 8-realine ja 25-meetrine bassein oli tõsisemate tegijate - ujujate päralt. Neid oli siiski kesisevõitu - üks- kaks igal rajal, needki peaasjalikult mehed. Naisperele pakkus huvi vesiaeroobika, kus tuli korraldada lausa kaks seanssi, et kõigi soovi rahuldada. 55-meetrise liuraja kasutajateks olid enamasti lapsed. Basseini juures olevasse mullivanni mahtus ainult 5-6 inimest. Kui selle mullivanni mahutavus oleks olnud suurem, siis ei tuleks seal pikas järjekorras oodata. Veeprotseduuride järel tekkis kindel tahe lõpetada sportlik osa leili- ja aurusaunaga.

Spordipäev tehtud, siirduti sööklasse keha kinnitama. Küll nüüd peale kõike seda maitses hästi kerge eine - võiroosid limpsiga ja õun. Kolm tundi oli nagu linnulennul möödunud. Jällegi koguneti saali, kus kõiki osalejaid tänati Saku Õlletehase poolt kingitud Vichy'ga.

Kõigi osalejate nimel tänan Harjumaa Puuetega Inimeste Koda ja Saue Invaühingu tegusat juhti Elena Kalbust ning Saue Linnavalitsust selle suurepärase ürituse organiseerimise ja korraldamise eest.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare