FOTOD: Kohtla-Järvel peavad lapsed mängima klaasikilde täis liivakastides

 (18)

FOTOD: Kohtla-Järvel peavad lapsed mängima klaasikilde täis liivakastides

Eelmisel sügisel lõppes Kohtlja-Järve Keskallee ja Rahvapargi renoveerimistööde esimene etapp. Töö käigus on linna nägu tundmatuseni muutunud: on ehitatud uued jalgratta- ja kõndimisteed, paigaldatud uued pingid ja prügikastid, uuendatud tänavavalgustus, vanad purskkaevud hakkasid vulisema ning nendele lisaks on tekkinud ka kolm uut (üks neist asub keset Rahvapargi järve).

Linnakodanikele uue näo saanud linn kohe väga meeldis, kuid samas alustati kohe halisemist selle üle, et „varsti kõik see ilu kahjuks lõhutakse.”

Paraku nii ongi ja linnaelanike kartused on juba täitunud: paljud laternad on lõhutud, pingid ja prügikastid on soditud ja kriibitud, mõned teised uued väiksed vormid ka lammutatud. Seda tõestavad allolevad pildid.

Veel saab metallivaraste motiividest aru (kes viimasel ajal tegutsevad sama aktiivselt kui kuumadel 90-ndatel): kellegi jaoks on see tõesti häda, kuid enamuse jaoks on see vaid kerge vaheltkasu. Muide hiljuti varastati mu sõbrannalt tema enda eramaja eest luuk ja kohale kutsutud politsei vaid kehitas õlgu ja ütles: „Noh, mis teha, vargad ju ka tahavad süüa!”

Aga ma ikkagi ei saa aru, mis lükkab neid peletisi niisama laternaid lõhkuma – hobi selline või?

Ühes vastehitatud liivakastis on hävitatud peaaegu kõik laternad ning loomulikult lendasid klaasikillud otse liiva sisse - kohta, kus suvel hakkavad lapsed mängima. Sellest vandaalid ilmselt ei mõelnud.

Kas tõesti võib keegi nautida nii koledate tegude täideviimist? Olen üsna kindel, et see on kohalike huligaanide töö. See on ju ka teie enda kodu, äkki tasub seda siiski hinnata?

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare