FOTOD: Raplas moodustasid langevarjurid taevasse kujundeid

 (6)
FOTOD: Raplas moodustasid langevarjurid taevasse kujundeid
Aivar Naaber, Eesti Langevarjuklubi

Möödunud nädalavahetusel sai Rapla Kuusiku lennuväljal näha tavapäratut vaatepilti – omavahel kontaktis lendavaid langevarjukupleid.

Laupäeval ja pühapäeval treenis Rapla lennuväljal Eesti Langevarjuklubi langevarjureid kupliakrobaatika maailmameister, koolitaja ja ajaloolane Pasi Pirttikoski. Tegemist on maailma tipp-tasemel langevarjuriga, kelle sportlaskarjäär algas juba 1983. aastal. Selle aja jooksul sooritatud üle 4000 langevarjuhüppe sisse on jäänud kuus maailmarekordit (kupliakrobaatika 46-, 50-, 53-, 64-, 65- ja 100 liikmelised kujundid). Neist viimane on tänaseni kehtiv 2007. aastal moodustatud 100-liikmeline kuplite kujund, mida võib näha siit.

Eestis pole kupliakrobaatika eriti levinud langevarjunduse valdkond - välismaal on küll õppimas käidud, kuid järjepidevalt pole meil sellega tegeletud.

Lihtsaim selgitus alast: inimesed hüppavad lennukist välja, avavad langevarjud ja moodustavad kujundeid avatud langevarjukuplitest. Ilma spetsiaalse koolituse ja varustuseta ei tohi langevarjurid avatud varjude all mingil juhul kokkupuudet omada, kuna see on äärmiselt ohtlik ja võib lõppeda õnnetusega. Küll aga on välja arendatud reeglid ja spetsiaalne varustus, mille abil on kokkupõrke ja varjude sõlmumise ohud viidud miinimumini, nii on maailmas jõutud ka 100-liikmelise kujundi moodustamiseni.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare