FOTOD: Valimisliit Vabakund avaldas Tartus meelt bussijaama ümberehitamise vastu

 (18)
FOTOD: Valimisliit Vabakund avaldas Tartus meelt bussijaama ümberehitamise vastu
Foto: Hendrik Osula

Eile kella 14 paiku kogunes paarkümmend valimisliidu Vabakund liiget Tartu Ülikooli raamatukogu ette, protesteerides Tartu bussijaama ümberehitamise plaanide vastu.

Teiste seas olid kohal internetiaktivistina tuntust kogunud Siim Tuisk, semiootik ja kirjanduskriitik Mihkel Kunnus, semiootik ja ülikooli õppejõud Mihhail Lotman ja Liiklejate Koja esindaja Siim Vatalin.

Linnavolikogusse on kinnitamiseks saadetud Tartu bussijaama saatust mõjutava otsuse eelnõu. Senine bussijaam plaanitakse ümber ehitada ja siduda praegusest oluliselt rohkem Tasku keskusega.

Siim Vatalini sõnul tähendab see, et umbes kaheks aastaks on bussijaam kodutu ja peale valmimist surutud sprotikarbi mõõtmetesse, kusjuures sissepääs Annelinna poolt hakkab olema ühine busside väljumisteega ja tekivad probleemid heitgaaside eemaldamisega.

"Kiirustamise taga on AS Estiko ärihuvid ja hirm, et peale valimisi ei ole võimalik sellist planeeringut enam volikogus läbi suruda. Volikogu peab tagama, et tulevane bussijaam oleks kujundatud eeskätt reisijate vajadustest ning kasutusmugavusest lähtuvalt. Vabakund ei ole nõus, et järjekordne arendus kinnitatakse rutakalt ja erahuvid seatakse kõrgemale avalikust huvist," teatas valimisliit Vabakund.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare