Haigla eksitas patsienti, operatsioonide planeerimisel on segadus

 (20)

Haigla eksitas patsienti, operatsioonide planeerimisel on segadus
Foto: Andres Putting

Ida-Tallinna keskhaigla unustas küsida patsientidelt nende elukohta ja teatas seetõttu Pärnu haigekassa alla kuuluvaile patsientidele, et nende juuniks kavandatud operatsioonid lükatakse rahapuuduse tõttu edasi, kirjutas Lääne Elu.

Tegelikult on otsas hoopis Harju haigekassa raha.

Haapsallanna Laura (nimi muudetud) pani end Ida-Tallinna keskhaiglas operatsioonijärjekorda märtsis. Temal pidi operatsioon olema juuni alguses. Ida-Tallinna haigla seepärast, et sealsed järjekorrad on lühemad. Pealegi öeldi talle haiglast, et teistest haiglatest erinevalt ei ole neil rahastusega probleeme olnud.

Laura töötab väikeettevõttes, kust ei saa korraga töölt ära olla rohkem kui üks inimene. Seepärast koostati kogu kollektiivi suvine puhkusegraafik operatsiooni ja taastumiseks vajalikku aega arvestades.

Möödunud reedel, kolm päeva enne operatsioonile minekut teatati Laurale haiglast, et kõik plaanilised operatsioonid juunis jäävad ära. Põhjus: Pärnu haigekassa raha on kvartali lõpuks otsa saanud. Uut aega ei antud. Lubati vaid, et paar nädalat enne operatsioonile minekut antakse sellest teada.

Loe pikemalt segadusest, valitsevast rahapuudusest ja sellest kuidas plaanilised operatsioonid muutuvad erakorralisteks Lääne Elust.

Telli nüüdsest veelgi mahukam ajakiri Maakodu ja võida eksootiline reis Malaisiasse ja Singapuri! Tellida saab siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare