Haljala lasteaia lastele räägiti erinevatest ohtudest ja haigustestHaljala lasteaia lastele räägiti erinevatest ohtudest ja haigustest
Märka meid” projektipäev Haljala lasteaias. Fotod: Riina TambergHaljala Valla Sõnumid

Haljala Lasteaed Pesapuu lapsed osalesid projektis „Märka meid". Projekt on mõeldud teavitus- ja ennetustööks lasteaia vanematele rühmadele ning kooliminejatele lastele. Meie elu on nii habras ja me ei tea, mida toob homne päev. Seepärast soovimegi rääkida lastele erinevatest ohtudest ja haigustest ning kutsuda neid ettevaatlikkusele. Eestimaa laps on meile väga kallis!

Soovime muuta projektis osalejate laste ja õpetajate hoiakuid erivajadustega inimeste suhtes sallivamaks ja arvestavamaks. Nõusoleku projektis osalemiseks saime Haljala Lasteaialt Pesapuu.

Meie projektimeeskond jõudis Haljalasse 20. veebruaril. Väike hirm oli sees, sest teadmatus ligipääsetavuse kohta teeb muret. Aga oh üllatust, Haljala Lasteaial on perfektne ligipääsetavus, mida sai meie ratastooli kasutaja Martin kohe ära proovida. Väga hea mulje jättis nii lastead kui lapsed koos õpetajatega. Tubli töö, Haljala vald!

Haljala Valla Sõnumid


Meie projektimeeskonda kuuluvad inimesed, kes räägivad lastele oma haigusest või juhtunud õnnetusest. Marge Õun rääkis insuldist ja kuidas pärast seda oma eluga toime tulla, Helje Allese diabeedist ja selle haigusega kaasnevatest muredest, Martin Provornikov oma õnnetusest, mille tagajärjel on ta nüüd ratastoolis, Marika Anni üsna levinud nahahaigusest - psoriaasist. Lapsed said mänguliselt ära proovida, kuidas on olla pime, kuidas ühe käega kirja ümbrikusse panna, ratastooliga sõita, karguga kõndida. Kõige selle eesmärgiks on, et lapsed oleksid ettevaatlikud, prooviksid ennetada õnnetusi ning neil oleks kindel soov püsida terve.

Projekti rahastas Hasartmaksu Nõukogu.

Jääge terveks!


Helmi Urbalu
Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koja Juhatuse esimees, projekti „Märka meid" projektijuht

Telli nüüdsest veelgi mahukam ajakiri Maakodu ja võida eksootiline reis Malaisiasse ja Singapuri! Tellida saab siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare