Heimtali koolis tegutseb kooliraadio „Mõisa Hääl"


Heimtali koolis tegutseb kooliraadio „Mõisa Hääl"
Pilt on illustreerivFoto: Karin Kaljuläte

Käesoleval õppeaastal alustas Heimtali koolis tööd kooliraadio „Mõisa Hääl". See mõte tekkis eelkõige tehniliste võimaluste olemasolu tõttu. Kooliraadio üleskutse eesmärgiks oli muuta kogu koolipere päevad vaheldusrikkamaks ja koolisisese info edastamise lihtsamaks, samas anda noortele võimalus panna ennast proovile nii raadiohääle, uudistetoimetaja, tehnilise meeskonna kui ka DJ-na. Kohale tuli 14 huvilist ja põhituumik on suures osas säilinud tänaseni.

Et ennast viia kurssi, kuidas üks kooliraadio toimib, sõitsime külla Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi kooliraadiole RVG, mis on tegutsenud juba 3 aastat. Eriliselt suured tänud MH poolt Edmundile, Arvile ja Erikule ning samuti AS Edelaraudteele tasuta sõidu võimaldamise eest. RVG külastamine andis meile palju innustust ja tahtmist teha raadiot sama hästi nagu nemad seda teevad.

Tänaseks ongi meil välja kujunenud ühtehoidev meeskond, nišš ja oma programm. Igapäevaselt kostub vahetundides nii muusikat, sünnipäevatervitusi ja teadaandeid. Tähistame olulisi pühasid ja tähtpäevi samateemaliste saadetega. Samuti on kujunenud üheks kindlaks tegemiseks „Lapsesuu", kus oleme meie koolipere väiksematega rääkinud erinevatel tähtsatel teemadel (õpetajast ja õpetamisest; jõuludest ja rahust; isadest ja emadest; töödest ja tegemistest; armastusest ja sõprusest jne).

Korra nädalas oleme ka eetris 1,5 tunni pikkuse veebisaatega, mida saavad kuulata kõik soovijad läbi veebibrauseri. Saab tellida soovilugusid, edastada teateid, soovitada teemasid jne.

Igapäevaselt kostub veebilingilt mitmesugust erinevat muusikat. Jõulude eel proovis „Mõisa Hääle" meeskond kätt filmindusega. Hoolimata asjaolust, et see oli meil kõigil esimene kord, oleme tulemusega igati rahul, kuna see kajastab ühte olulist probleemi, milleks on koolikiusamine. Ehk kõnetab meie sõnum nii mõndagi noort.

11. veebruaril käisime külas Eesti Ringhäälingumuuseumil, kus tutvusime raadio- ja teletöö ajalooga ja tegime oma esimese uudistesaate „Meie uudised".

Ehk on meie hulgast sirgumas nii mõnigi tulevane telenägu või raadiohääl, kes on just nendest tegemistest oma huvi saanud. Hästi suured tänud muuseumile, kuna see oli meile üks äraütlemata vahva, rõõmudeküllane ja avastusterohke päev.

Kooliaasta lõpupoole on meie raadio eestvedamisel tulemas üks heategevusürituslik teatri- ja muusikaõhtu, mille raames soovime raha koguda oma kooli vähekindlustatud perede lastele, et ka neil lõppeks kooliaasta ühe toreda ja vahva ekskursiooniga. Juba käivad näidendiproovid ning on saavutatud kokkulepped kahe muusikuga. Täpsem info kindlasti tulemas ka valla lehes, kuna sellele üritusele ootame ka valla elanikke.

Oleme nõus ja valmis ka koostööd tegema. Kui kellelgi selles osas uusi ja huvitavaid mõtteid, siis võib julgesti meiega ühendust võtta.

Tähtsad aadressid:

Mõisa Hääle meiliaadress - raadio@heimtali.vil.ee

Mõisa Häälel on Facebooki fännileht!

Mõisa Hääle veebiraadio http://213.35.141.114:8080/listen.m3u

Mõisa Hääle lühifilm „Kiusamine ei ole tugevus" http://www.youtube.com/ watch?v=sewX9W0gC1w

Kaunist peagi saabuvat kevadet!

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare