Hiiumaal saab järgmisel nädalal alguse uus Pühalepa muusikafestival

 (4)
Hiiumaal saab järgmisel nädalal alguse uus Pühalepa muusikafestival
Erkki-Sven Tüür (Foto: Andres Putting)

17.-19. augustini leiab Hiiumaal aset esimene Pühalepa muusikafestival.
Kavas on nii vanamuusika kui Hiiumaalt pärit helilooja Erkki-Sven Tüüri looming.

Vanamuusika osas on festivali korraldajatel suur rõõm tuua publikuni Saksa helilooja J. Scheini teos "Israelis brünnlein" ning seda Hollandi tippdirigendi Jos van Veldhoveni dirigeerimisel. Tegemist on teose esmaesitusega Eestis, samuti viibib Jos van Veldhoven esmakordselt Eestis!

Festivali raames saab Jos van Veldhoveni dirigeerimisel J.Scheini teost "Israelis brünnlein" nautida 19. augustil kell 15 ka Tallinna Jaani kirikus.

Festivali kunstiline juht on dirigent Endrik Üksvärav. Korraldajad on MTÜ Kerema Kultuurikoda ja MTÜ Collegium Musicale. Festival toimub koostöös Pühalepa Vallavalitsusega.

"Festivaliga soovime anda oma panuse just selle piirkonna heaks. Ning teha seda meie vanavanaisa, Gustav Liidi, kombel läbi muusika!" rääkis MTÜ Kerema Kultuurikoda juhatuse liige Tõnis Peikel.

"Eestis on palju toredaid festivale, kus keskendutakse ühele konkreetsele heliloojale – on Kreegi päevad, Pärdi päevad jne. Kuna Tüür on pärit Hiiumaalt, siis sobib Hiiumaa tema muusika esitamise kohaks suurepäraselt," rääkis festivali kunstiline juht Endrik Üksvärav. "Teise suunana on plaanis esitada ja tutvustada erinevat vanamuusikat. Soov on ka see, et igal festivalil astuks üles tippdirigent väljaspool Eestit."

Festivali piletimüügitulu on plaanis annetada Pühalepa kiriku uue oreli soetamise fondi.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare