Huvitavad tänavanimed: Eestis asub tänav, mis on pühendatud hispaania noormehele

 (83)
Huvitavad tänavanimed: Eestis asub tänav, mis on pühendatud hispaania noormehele
Delfi lugeja foto

Eestis on tuhandeid tänavaid, on populaarseid tänavanimesid, mida võib leida pea igas suuremas asumis, aga leidub ka erilisemaid ning lausa naljakaid. Nii sattus Eestielu fotokaamera ette Kolme paksu tänav, mis asub Jõgeva vallas, Laiusel.

Veel on reaalselt olemas Looklev tee Tallinnas, Jasmiini tee ning Torupilli ots, mis asub Lastekodu tänava ja Tartu maantee vahel.

Viljandis on Vesiflirdi allee, mida iganes see ka ei tähendaks.

Vahel ei olegi naljakas tänava nimi vaid selle asukoht. Nii näiteks viib Mustamäe haigla juurest Rahumäe kalmistule Tervise tänav.

Tänav, mis on pühendatud hispaania noormehele

Kui minna Mustvee linna, siis võib teid tabada kergem ehmatus ning hetkeks mõtlete, kas te mitte Hispaaniasse või mõnda Ladina-Ameerika riiki pole sattunud. Nimelt asub siin Benito Agirre nimeline tänav. See nimetus ei ole aga mõnest seebiseriaalist ajendatud, põhjus on hoopis tõsisem ning ajaloolisem.

Benito Ignassio Agirre oli hispaanlasest piloot, kes Punaarmee koosseisus olles tegi Mustvee lähedal hädamaandumise. See oli 1944. aasta 9. märtsil. Ehkki lennuk maandus ja mees jäi ellu, hakkasid valgete lintidega omakaitsemehed teda tulistama, tabades Agirret jalga. Mees ei saanud põgeneda ka teises suunas, Venemaa poole, sest järvejäässe tekkis suur pragu. Meeleheites tõstis noormees relva ja lasi endale kuuli pähe. Mõni aasta hiljem avastati, et Mustvees ei ole ühel tänaval veel nime ning siis võetigi kasutusele Benito Agirre nimi - see tänav on alles tänagi.

Hea lugeja, kui tead veel mõnd veidrat või mitmetähenduslikku tänavanime või paika, siis pane see kommentaariumisse kirja. Kui tead ka, miks sellele on just selline nimi pandud, võid pikema jutu saata aadressile rahvahaal@eestielu.ee või saata teksti siit.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare