Ida-Virumaa mees valmistas välisturule võltsbränditKanister ahjukütusega
Foto on illustratiivne.Foto: Tiit Blaat

Möödunud nädalal sattus Maksu- ja Tolliameti liikuvkontrolli rühm peale omapärasele leiule, kui peatas kontrolliks Kohtla-Järvelt Tallinnasse teel olnud sõiduki. Masinast leiti 20 kanistrit, milles oli kokku sada liitrit salaalkoholi.

Tollikorralduse osakonna juhataja asetäitja Tiit Kõluvere sõnul näitas kiirtest, et tegemist oli omavalmistatud umbes 30protsendilise kangusega pruuni värvi alkoholiga, mis meenutas brändit. „Salakaup oli nii kaubandusliku välimuse kui kvaliteedi poolest kõvasti üle keskmise taseme, millega oleme tavaliselt harjunud jooke leidma,“ lisas Kõluvere.

Sõiduk oli teel Soome ning eeldatavasti oligi kogu kraam mõeldud naaberrahvale turustamiseks. Kõluvere kinnitusel oli autoroolis brändiäri eestvedaja ise, Ida-Virumaalt pärit keskealine meesterahvas. Ta elas juba aastaid Soomes, kuid aeg-ajalt külastas ka kodukanti. „Seal pani ta oma aparaadid tööle, tegi joogid valmis ning toimetas valmistoodangu üle lahe, kus teda kliendid juba ees ootasid,“ kergitas Kõluvere „ärimehelt“ saladuseloori.

Loe edasi Kuulutajast.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Tekkis tõrge kommentaaride laadimisel. Palun lae leht uuesti või proovi uuesti mõne aja pärast.