Inimesed on herilasemürgile allergilisemad kui varem

 (33)
VAABLANE
HerilaneFoto: Ingmar Muusikus

Kuressaare haigla ravijuht Marje Nelis ütles Saarte Häälele, et herilastelt nõelata saamise tõttu pöördutakse arstide poole iga päev, kirjutab Saarte Hääl.

Nelise sõnul on tugevalt allergilisi inimesi suhteliselt vähe ja vaid mõnel kannatanul on tulnud päevaks haiglasse jääda. Ülejäänutele on piisanud allergiavastasest rohust, mis aitab kergema allergilise reaktsiooni ehk paistetuse korral.

Üks saarlane, kes sel suvel herilase nõela tõttu arstiabi on vajanud, on Raigo. Tema sai kaks torget keelde. Raigo suhu sattusid herilased jämeda joogikõrre kaudu. “Kurk ja keel läksid paiste,” rääkis kannatanu. Abi sai Raigo piisavalt kiiresti ja tõsisemad terviseprobleemid hoiti seega ära. Raigo julgustab abivajajaid arsti poole pöörduma: “Kui midagi juhtub, tuleb kohe abi otsida, kangelast pole mõtet mängida.”

Kauaaegne kiirabitöötaja Ingrid Holm ütles, et tänavu on inimesed herilasemürgile rohkem allergilised, kui on olnud varasematel aastatel.

“Aastaid tagasi ilmnes allergia vaid üksikutel inimestel, aga nüüd on selliseid juhtumeid küllalt palju,” sõnas Ingrid Holm. Ta lisas, et vanasti põhjustas tugeva allergiahoo pigem mesilase kui herilase mürk.

Loe edasi Saarte Häälest.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare