Järgmisel Tapa Vorstifestivalil saab palju vorsti süüa !


Järgmisel Tapa Vorstifestivalil saab palju vorsti süüa !
Pilt on illustreerivScanpix

Eelmisel nädalal kogunesid Tapa vallavalitsuses I Tapa Vorstifestivali korraldajad, et teha ettepanekud järgmise aasta suure toidupeo paremaks korraldamiseks.

Lepiti kokku, et II Tapa Vorstifestival toimub ikka Tapa Muusikakooli pargis, toimumise päev on 4. august, laupäev. Toimunud festival arvati igati kordaläinuks, ainus puudus oli vorstiteemaliste söögikohtade vähesus. Lepiti kokku, et järgmisel vorstifestivalil on prioriteetseks vorstitoitude rohkus, selle eest määrati vastutavaks projektijuhiks staažikas vorstipropageerija Erkki Laidinen.

Kuna publiku huvi vorstitegemise vastu oli juba esimesel festivalil suur, siis korraldatakse ka Eesti Rahwa Vorstikool, kus iga soovija ka ise vorstitegu oma käega proovida saab. Lisaks toimub kultuuriprogramm, vorstiteemaline  kaubandustegevus, Eesti Meistrivõistlused Vorstigrillimises ja muud vorsti teemalised ettevõtmised.

Tapa Vorstifestivali korraldavad Tapa Vallavalitsus (www.tapa.ee) ja Eesti Grilliliit (www.grilliliit.ee).

Eesti Meistrivõistlused Vorstigrillimises 2011 tulemused ning võistlustööde ja teiste festivali sündmuste pildigalerii on veebilehel vorst.grillfest.ee.

Tapa varasemas majanduselus oli liha- ja vorstitööstusel suur osatähtsus. Tapa vorstidel olid kõrged kvaliteedinäitajad ja sellest tulenevalt sai noor alevik Vorstilinna hüüdnime. Alates 1889 aastast kuni 20. sajandi 40-date aastateni oli Tapal üle viieteistkümne vorsti- ja lihatööstuse, lisaks ka eksporttapamaja. Täna töötab Tapal üks vorstitootja.

Kohtumiseni II Tapa Vorstifestivalil, laupäeval, 4. augustil 2012!

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare