Järvamaa haridustöötajad külastasid haridusprogrammi „Ettevõtlik kool“ raames Ida-Virumaad


Järvamaa haridustöötajad külastasid haridusprogrammi „Ettevõtlik kool“ raames Ida-Virumaad
Foto: Tanel Saarmann

23. aprillil toimus haridusprogrammi „Ettevõtlik kool“ raames maakondlike arenduskeskuste II õppereis Ida-Virumaale. Tutvustav seminar „Ettevõtliku kooli“ programmi praktikast toimus Illuka koolis. Õppereisi korraldas SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus, kirjutab Järvamaa Infoportaal.

Õppereis toimus koostöös Viljandimaa arenduskeskuse, Pärnumaa ettevõtlus- ja arenduskeskuse ja Järvamaa arenduskeskusega, kes kaasasid oma kohalikke omavalitsustöötajaid, koolide ja lasteaedade esindajaid sellel õppereisil osalema. Illuka koolis toimunud seminaril jagas oma kogemusi „Ettevõtliku kooli“ programmist Kiviõli I Keskkooli direktor Heidi Uustalu. Aktiivsete noorte vajalikkusest kohalikus omavalitsuses rääkis Sillamäe linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Tiina Kasema ning seminari lõpetuseks selgitas Kiviõli Seikluskeskuse tegevjuht Terje Bürkland õppimist koos partneriga. Õppereisi raames külastati Illuka kooli, Mäetaguse Põhikooli ja Avinurme lasteaeda.

„Ettevõtliku kooli“ õppereisid on vajalikud, et näidata kuidas „Ettevõtliku kooli“ programm tegelikult toimib. Õppereisil jagasid Ida-Virumaa haridusasutused huvilistele kogemusi ja mitte ainult edulugusid vaid ka võimalikke takistusi, et neist hoiduda ja oma maakonnas „Ettevõtliku kooli“ programmi kiiremini ja edukamalt toimima panna.

Järvamaalt osales õppereisil 21 inimest. Osalejad olid nähtust ja saadud teadmistest innustunud. Maikuus kogunevad need haridusasutused, kes on huvitatud haridusprogrammi „Ettevõtlik kool“ rakendamisest. Kokku lepitakse ühine tegevusplaan ja edasised tegevused. Järvamaal hakkab programmi koordineerima SA Järvamaa Arenduskeskus.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare