Jõgeva linna taidluskollektiive tunnustati Alen Veziko laulude saatel


Jõgeva linna taidluskollektiive tunnustati Alen Veziko laulude saatel
Foto: Kadi Tellisaar

Jõgeva kultuurikeskus ja Jõgeva linnavalitsus korraldasid traditsioonilise tunnustamisõhtu piirkonna taidluskollektiivide eestvedajatele ja esindajatele. Kokkusaamisel kutsuti taidlejaid aktiivselt osalema 31. mail toimuval Jõgevamaa rahvakultuurifestivalil "Jõgeva ja Pedja vahel", 4.-6. juulil Tallinnas peetaval üle-eestilisel laulupeol "Aja puudutus. Puudutuse aeg" ja tantsupeol "Puudutus" ning sündmusteks pühendunult ja põhjalikult ette valmistama.

Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Ainar Ojasaare sõnul on tavaks taidlejatele pühendatud tänuõhtuid  korraldada kultuurikeskuse aastapäeval. Seekord oldi koos asutuse 53. sünnipäeval. "Taidluskollektiividel on eriliselt oluline roll kohaliku kultuurielu sisukaks, huvitavaks ja atraktiivseks muutmisel," lausus Ojasaar.

"Tean ja tunnen kõiki tänasele vastuvõtule kutsutud inimesi, mis on tingitud kindlasti nende järjepidevast osalemisest kultuurisündmustel Jõgeval ja kaugemalgi," märkis linnapea Aare Olgo. Kiitvaid ja ergutavaid sõnu kultuuritegeijatele ütles seda valdkona kureeriv abilinnapea Raivo Meitus.

"Käesoleva aasta teevad taidluskollektiividele silmapaistavalt tegemisterohkeks maakonnakeskuses peetav Jõgevamaa Rahvakultuurifestival ning XXVI Laulu- ja IXI Tanstupidu Tallinnas. 2015. aasta peaks tulema mõneti rahulikum, 2016 saab aga Jõgeval teoks II Eesti Naiste Tanstupidu," ütles Jõgeva linnavalituse kultuuritöö peaspetsialist Hele Kull.

Muusikaliselt sisustas tunnustamiskoosviibimist laulja Alen Veziko, kes rääkis ka oma laulude saamislugudest ja nende esitamisega kaasnevatest emotsioonidest. 

Jõgeva Kultuurikeskuse kunstilise juhi Marika Järveti sõnul on Jõgeva linnas 11 taidluskollektiivi, et aga folklooriseltsi Jõgevahe Pere koosseisus on neli tantsurühma, siis võib kollektiivide arvuks kokku lugeda viisteist.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare