Kaagvere pensionärid: tegutsemine ja suhtlemine teevad elu kuldsed aastad täisväärtuslikeksKaagvere pensionärid: tegutsemine ja suhtlemine teevad elu kuldsed aastad täisväärtuslikeks
Pilt on illustreerivFoto: Ilmar Saabas

Me kõik jääme vanaks - nii laulab Getter Jaani. Kaagvere külas on arvukalt vanemaealisi, kes veel hiljuti said omavahel kokku enamasti juhuslikult, peamiselt aiamaal askeldades või Hille Võsu juures raamatulaenutuspunktis lugemisvara valides. Möödunud suvel aga otsustasime moodustada oma küla pensionäride ühenduse, mis konkursi tulemusena sai nimeks Hõbepaju.

Ühenduse juhatusse valisime Liidia Posti, Üvi Kuusi ja Helvi Veeberi, kes oma varasemate tegudega on ennast tõestanud kui ideederikkad, teotahtelised ja organiseerimisvõimelised eestvedajad. Koguneme vähemalt üks kord kuus ja õnnitleme kalendrikuu sünnipäevalapsi. Alati on kokkusaamine pühendatud ka mingile kindlale teemale. Osalejatel on vaja selleks eelnevalt valmistuda või hiljem arutelust osa võtta. Vaatasime filmi mõtlemise muutmisest, käisime külas lastepäevakodus Lotte, korraldasime anekdootide rääkimise õhtu, kohtusime psühholoog Toivo Niibergiga.

Staadionil septembris toimunud küla perepäeva eesvedajadki olid meie hulgast. Suurepäraselt läks korda jõulupidu - rohkearvuline osavõtt, kaunilt dekoreeritud ruum, näitusmüük, rikkalik peolaud, viktoriin, intervjuud ja mõistatamismängud Liia Kullaste ja Üvi Kuusi eestvedamisel. Jõulukingitus jätkus igale osalejale, toimus tants ansambli Remix saatel. Peolt lahkusid kõik osalejad hea tujuga.

Rohkelt osavõtjaid oli ka vastlatrallil. Lasksime reega mäest alla ja sõime väljas lõkketule paistel kuuma oasuppi. Vastlakuklidki ei puudunud.

Hea uudis on, et külaselts Kawershof, mille koosseisu meiegi kuulume, sai Leader-programmi kaudu täiskomplekti väikese arvutiklassi sisustust. Vald andis meie kasutusse kolmetoalise korteri endise kahetoalise asemele. Praegu tegeleme ruumide remontimisega. Arvutiklassis on muuhulgas plaanis hakata andma arvutiõpet vanemaealistele.

Käesolev aasta on Euroopas kuulutatud aktiivsena vananemise aastaks. Meiegi jagame seisukohta, et tegutsemine ja suhtlemine teevad elu kuldsed aastad täisväärtuslikeks.

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare