Kaks mõisa jääb tühjaks, hooldekodud kolivad välja

 (25)
Ravila mõis
Ravila mõisFoto: DELFI

Ravila ning Kernu hooldekodu uksed suletakse 2013. aasta varasuvel. Maakonna uutesse pere-tüüpi kodudesse Kehras saavad esimesed kliendid sisse kolida juba selle aasta septembris ning Vääna-Vitisse järgmise aasta esimeses pooles, kirjutab Harju Elu.

Praeguseks täies hoos ja logistiliselt keerulisel kolimisel on esikohale seatud klientide huvid. Kodujuhid korraldavad iganädalaselt koosolekuid, kus hinnatakse, kuidas kolimine toimib. Eeskujuks on Viljandi maakonnas asuv Karula Kodu, kus alles hiljuti samalaadse kolimisega ühele poole jõuti.

Ravila hooldekodu juhataja Inge Varblas kinnitas, et praeguseks on kaardistatud hooldekodusid haldava AS-i Hoolekandeteenused 500 klienti, kes kolivad. "Eellepingud on sõlmitud ka Ravilast kolivate klientide, nende eestkostjate või lähedastega. Kuna aega veel on, siis on praeguseks tehtud alles esialgne kaardistamine," täpsustas Varblas.

Pärast vanades mõisahoonetes asuvate Ravila ja Kernu hooldekodude sulgemist lähevad majad enampakkumisele. Varblas arvab, et Ravila maja ei sobi edaspidi sarnase hoolekandeteenuse pakkumiseks. "Kulud oleksid liiga suured nii renoveerimiseks kui ka klientidele, et teenuse eest tasuda," selgitas ta. Samas usub Varblas, et ostja majale siiski leitakse, sest viimasel ajal on paljud vanad mõisad taastatud ning Ravila hooldekodu ümber laiub ka väga ilus park.

Kernu mõis Foto: DELFI

AS-i Hoolekandeteenused infojuhi Kadri Lehenurme hinnangul ei saa välistada ka seda, et tuleb ostja, kes vastavalt muinsuskaitse nõuetele suudab nii Ravila kui ka Kernu mõisad kohaldada milleks iganes. "Hoonete vastu on huvi juba tuntud ning neid ka vaatamas käidud. Kindlasti ei taha ega saagi me neid maju jätta lagunema," lisas Lehenurm.

Loe pikemalt Harju Elust.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare