Keila linna nädala tegija: Maaja Hallik

 (5)
Keila linna nädala tegija: Maaja Hallik
Valdur Vacht

Viimati kirjutas Keila Leht (siis infoleht) Maajast 2007. aastal, kui talle omistati Keila Gümnaasiumi õpilaste loominguliste konkursside galaõhtu "OMA NÄGU" peapreemia oma mitmekülgse loomingulise tegevuse eest. Näib, et Maaja loomingulisus pole kuhugi kadunud.

Pärast kooli lõppu oli Maaja pool aastat vabatahtlikuna Mehhikos, kus ta õpetas inglise keelt ja tegi vaestest peredest pärit indiaanlastele näiteringi. Ja siis läks Viljandisse, kultuuriakadeemiasse näitlejaks õppima. Sel kevadel sai see kool läbi. „Ma ei tea, kas ma jään näitlejaks või otsin veel...," mõtleb Maaja. „Ma tunnen, et näitlejana on mu loominguline vabadus piiratud - olen lavastaja tööriist," ütleb ta näitlejatööd halvustamata. Maajal on mõtteid ja ideid. Viljandis filmiks tehtud dokumentaalfantaasia saja aasta vanusest Koidu seltsimajast on üks näide. Vanavanaema sõjaaegsed üleelamised kursusetööks kirjutatud näidendit „Merevaigupärlid", mis kanti kursusekaaslaste abil ette Illukal, nimetas ta hoopis interaktiivseks kuuldemänguks. Näitlejatööst on Maajal ettekujutus täiesti olemas. Ta on olnud (vahel ka pea-) osaline etendustes teatri Ugala ja Rakvere Teatri laval. Praegu on Maaja vabakutseline.

 „Olen viimasel ajal palju psühholoogiast lugenud ja uurinud, kuidas kasutada teatrit mitte niivõrd etendusteks kui iseendaga tegelemise viisina - teraapiana," püüab Maaja seletada lahti, mida ta sel nädalal Harju-Ristil Rätsepa talus teeb. Seal toimub loominguline laager „Kogukonnateater". Osalejad kurdid - lastest hilise keskeani. Laagrit korraldavad Maaja kooliõed Keilast - kultuurikorraldust õppinud Kristin ja viipekeeletõlk Hele-Riin.

Laagri lõpuks peaks sündima etendus - foorumteatri kujul. „Võtame ette mõned kurtide kogukonnale olulised teemad, loome neist stseenid ja etenduse ajal leiame koos publikule lahendused. Nime mõtleme etendusele välja töö käigus," selgitab lavastaja rollis Maaja. Etendus toimub sealsamas Rätsepa turismitalus pühapäeval, 18.augustil kell 18.00 ja etendusele oodatakse nii kurte kui kuuljaid (tõlge on olemas). Sügisel tehakse etendused ehk ka suuremates linnades. „Olete oodatud!" lisab Maaja.

Kuigi elu on andnud võimaluse rännata, on Maaja kodu Keilas. Ta ei tea, mis sügisel või kaugemas tulevikus tegema hakkab. „Ja see on põnev," lisab ta juurde. Aga kodu on Keilas seepärast, et siin on perekond .... ja kodu.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare