Keila linna nädala tegija: Maria Kasepalu


Keila linna nädala tegija: Maria Kasepalu
Valdur Vacht

„Karjäärinaine ma vist pole, ma ei aja üldse mingit naistevärki. Minu töödes pole sool mingit tähtsust," räägib Maria, kes valiti eelmisel laupäeval IRL Noored esimehe ametit jätkama.

„Tiitel ei ole eesmärk, vaid vahend oma eesmärkide ja ideede elluviimiseks," räägib Maria. Ka poliitika valis ta oma tegevuste hulka teadlikult. Südamelähedaseks peab juurat tudeeriv Maria haridusvaldkonda. Üks konkreetne mõte on kaotada numbriline hindamine loovainetes. Aga pikemas perspektiivis haridussüsteemi nõukogude-aegsete alustalade muutmine: "Hariduse omandamine ei peaks inimest raamidesse suruma, vaid arendama ettevõtlikkust ja loomingulisust," räägib Maria oma veendumustest.

Keila kooli 50. lennu lõpetamise järel on Maria elu muutunud Keila-kesksest üle-eestiliseks. Lisaks tudengielule on ta ametis ühes ministeeriumis nõunikuna. Ta ei arva, et see on aste suurde poliitikasse minekuks. „Veel mitte, vara veel," on Maria veendunud. Lähiaja eesmärgid on tal hoopis iseendaga seotud - enda arendamise ja harimisega. „Poliitikul on vaja rohkem elukogemust, minul on praegu mandaat noorte sõnumite edastamiseks tegevpoliitikuteni," selgitab Maria.

Ka Keila kohalikku poliitikaellu ta pole veel sukeldunud. Keilas käib ta puhkamas - kodus. „Kodu on seal, kus on kass," naljatab Maria. Maria kass on siitsamast kodulinna tänavatelt - pruuni-hallikirju emane kass.

Keila igapäevaeluga on Maria enda arvates piisavalt kursis: ema ja sõbrad räägivad, Keila Leht ka. Üleliia suuri probleem ta siinses elus ei näe. Keilas hindab ta rahulikku elutempot ja värsket õhku. Ja seda, et siin on kodu.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare