Keila Muusikakooli õpilane Karl Reimand on rahvusvahelise konkursi laureaat


Klaverikujuline Sigulda Kunstide Kool.
Klaverikujuline Sigulda Kunstide Kool.Erakogu

Keila Muusikakooli õpilane Karl Reimand võitis Lätis noorte interpreetide konkursil II koha ja laureaaditiitli.

29.-31. mail toimus Sigulda kunstide koolis Valge Klaver XXI rahvusvaheline noorte interpreetide konkurss, millest võttis osa ka Keila Muusikakooli VI klassi õpilane Karl Reimand õpetaja Tiina Kalveti klaveriklassist.

Karl Reimand laureaadidiplomiga Erakogu

Efektse välimusega hoones, mille kuju järgi on kool ka oma nime saanud, kogunes ligi 100 noort muusikut Lätist, Leedust, Eestist, Venemaalt ja Ungarist. Võisteldi kolmes erinevas vanusegrupis.

Iga mängija esitas kava pikkusega kuni 15 minutit (2-3 erinevat teost). Esitusi hindas rahvusvaheline žürii: Ventis Zieberts (Läti), Irena Karsokiene (Leedu) ja Vello Sakkos(Eesti).

Konkursi eripäraks oli, et omavahel võistlesid erinevate pillide mängijad. Kõige rohkem oli siiski pianiste. Teistest pillidest olid esindatud viiul, tšello, flööt, plokkflööt, saksofon, trompet, marimba, kannel, kitarr, akordion, birbine (leedu rahvuslik puhkpill).Lõppkontserdil, mis toimus kooli ümara kujuga ja suurepärase akustikaga kontserdisaalis, kus on ka väga hea Steinway klaver, esinesid kõikide vanuserühmade laureaadid.

Karl Reimand, kes on ka varem edukalt konkurssidel esinenud, pälvis II koha ja laueraaditiitli. Võistluse peaauhinna- Grand Prix sai läti noor tšellist Linda Evelina Heiberga

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare