Keila vallajuhid loodavad linna ja valla ühinemise eeloleva aasta jooksul ellu viia


Keila vallajuhid loodavad linna ja valla ühinemise eeloleva aasta jooksul ellu viia
Foto: Ilmar Saabas

Keila vallavolikogu esimees Kadri Tillemann ja vallavanem Peeter Schneider saatsid Keila linnajuhtidele pöördumise ettepanekuga viia ühinemiskõnelused tänavu sügiseks lõpule, et alates 2015. aasta 1. märtsiks toimiks Keila piirkond juba ühe ligi 15 000 elanikuga tervikliku omavalitsusena.

Oma pöördumises leiavad vallajuhid, et juba pea kaks aastat kestnud ühinemiskõnelused võiks eeloleval kevadel ja suvel lõpuni viia. Nad leiavad, et koos oleks parem ellu viia enamikke piirkonna elu ning siinsete inimeste elukorraldust edendavaid plaane. Veemajanduse ühine korraldamine, ühised jõupingutused eurorahade taotlemiseks piirkondliku perearstikeskuse rajamiseks, turismi- ja puhkemajanduse rajamine, hariduselu edendamine, sihtasutuse loomine muuseumi haldamiseks ning kergliiklusteede võrgustiku rajamine nii linna- kui vallarahvale on vaid mõned näited vajalikest koostöötegevustest.

Oma ettepanekus viitavad Tillemann ja Schneider ka piirkonna inimeste kaalukale toetusele - jaanuaris küsitleti Faktum Ariko poolt pea 700 linna ja valla elanikku - selgus, et üle poole küsitletutest (53%) on veendunud ühinemise pooldajad, vastaseid oli üle kolme korra vähem (17%) ning kolmandikul (30%) selles küsimuses seisukoht puudus.

Vallajuhid märgivad, et kindlasti nõuaks nende ettepaneku elluviimine mõlema omavalitsuse juhtidelt omakasupüüdmatut poliitilist tahet ning nimetamisväärseid jõupingutusi. Samas leiavad nad, et siinkohal tuleks aga olla riigimehelik ja lähtuda kohaliku rahva tahtest ning ka ühiskondlikest suundumustest, mis üha enam rõhutavad muudatuste vajadust omavalitsuskorralduses.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare