Keila vallavanemad läbi taasiseseisvumise aja: Lembit Puusepp


Keila vallavanemad läbi taasiseseisvumise aja: Lembit Puusepp
Foto: Keila Valla Leht

Alates sellest kuust hakkab igas Keila valla lehes ilmuma tagasivaatav artikkel Keila vallavanematest taasiseseisvumise ajal ja pärast seda, et anda lühike ülevaade nende rollist Keila valla arengus.

Keila valla taasiseseisvumise aja esimene vallavanem oli Lembit Puusepp, kes oli ametis alates 1992. aasta septembrist kuni 1995. aasta maini. Enne vallavanemaks saamist oli Lembit Puusepp kümme aastat Keila Küla Rahvasaadikute Nõukogu Täitevkomitee esimees. Ehkki Puusepp on Keila ja Harjumaaga pikalt seotud olnud, oli ta sündinud ja üles kasvanud hoopis Võrumaal Lasva vallas. Harjumaale tõid teda nooruspõlves õpingud ja töö.

Vallavanemana oli Lembit Puusepp kindlate põhimõtetega, kuid sellegipoolest väga uuendusmeelne ning avatud. Valla juhtimisel ei hoidnud ta minevikust kinni, vaid läks toetavalt kaasa Eesti Vabariigi arengu ja uute ideedega. Lisaks oli tal suurepärane oskus suhelda rahvaga ja pidada kõnesid, aga ka oskus ennast vajadusel kehtestada. Kõik see näitas igati tema sobivust vallavanema ametikohal.

Lembit Puusepa vallavanemaks olemise aastad langesid kokku aga üsna keerulise ajaga - Eesti Vabariigi taassünniga. Tuli läbi teha rahareform ning sinna aega langeb ka Keila valla loomise periood, kus uue korra sisseseadmine nõudis esimeselt vallavanemalt palju vaeva ja aega. Lembit on varasemalt ka ise intervjuudes öelnud, et vallavanema töö on raske koorem, seda eriti suurte muutuste perioodil. Kuid hoolimata raskest ajast suutis Lembit Puusepp edukalt panna aluse Keila vallale ja vähehaaval seda algusaastatel arendada. Lembit Puusepa ametiajal oli palju olulisi ümberkorraldusi, kuid üheks märkimisväärsemaks võib pidada Keila valla kolmanda kooli - Lohusalu Lasteaed-Algkooli - avamist 1992. aastal.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare