Koksvere seltsimajas saab vastlapäeval filme vaadata


Koksvere seltsimajas saab vastlapäeval filme vaadata
Kõo Vallaleht

Lõppenud aasta 23. veebruar läks Koksvere küla ajalukku päevana, mil üle aastakümnete sealse seltsimaja kinoekraan jälle helendama lõi.

Hirmsa ilma kiuste kohale tulnute silme ees rullusid siis lahti ekraniseeringud Mulgimaa metsavendade meeleheitlikust võitlusest punaaastate alguses ja Koksvere Maanaiste Seltsi eestvedamisel taaselustatud traditsioonilistest leivategemisega seotud töödest.

Juba toona oli põgusalt juttu, et filminäitamine Koksvere seltsimajas võiks ka edaspidi aasta pimedamatel kuudel jätkuda ning sedapuhku linastuvadki koduloolised dokumentaalfilmid "Võhma sajand" ja Võrtsjärve Ühenduse toel äsjavalminud "Hobusemehed".

Esimese filmi tellis ja aitas valmida Võhma Ajaloo Sõprade Selts. Tegemist on pea kolmveerand tunni sisse mahutatud meenutusega sündmustest ja nende tekkemehhanismidest, mis Võhmat viimase saja aasta jooksul on tabanud. Filmi esilinastus toimus läinud aasta 3.augustil Võhma linnapäevadel.

Film "Hobusemehed" arutleb hobuste kasutamise võimalikkuse üle tänapäevastes taludes. Enam või vähem kogenud hobusemehed arutlevad hobustega töötamise plusside ja miinuste üle ning näha saab ka enamikke hobustega tehtavatest talutöödest. Linateosed on valminud OÜ-s Lõunameedia.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare