Laadalt laadale: Muljeid Vigala Poti laadalt ja Palamuse laadalt


Laadalt laadale: Muljeid Vigala Poti laadalt ja Palamuse laadalt
Vigala Sõnumid

10. septembril toimus järjekordne Vigala Poti laat. Olenemata sellest, et reklaamiti laata kümnel erineval moel, ei ole laat oma olemuselt suurenenud ega vähenenud.

Kauplemine toimus vihmast hoolimata ning inimesed, kes on harjunud igal aastal kohalikult laadalt läbi astuma, tegid seda seegi kord.

Külalisteks oli kutsutud sõdalased, kelle võitluskunsti ja traditsioonidega võis laadaline tutvust teha. Toimus ka traditsiooniline Vigala Rammumehe valimine. Auväärse tiitli võitis Marek Pilv.

Kaks õnneliku loteriipileti omanikku said endale tasuta pääsme aastaks Vigala valla rahvamajade üritustele. Palju õnne võitjatele!

Väljakuulutatud Jaan Tatika konkursil osales kaks toredat leiutajat - Ilmar Künnapas ja Jüri Nisumaa. Kui laadalt midagi sobilikku osta polnud, siis seekord kõhu sai küll korralikult täis. Hernesuppi ja mulgiputru võis koguni kaasa osta.

24. septembril võis Vigala Külade Ümarlaua eestvedamisel külastada Palamuse laata. Buss täitus kahe päevaga, mis näitab, et suurlaatade külastamine pakub paljudele huvi. Ilm selleks päevaks oli nagu tellitud. Laadakülastamise ajal paistis päike ja sisseoste tehes või laadaetteasteid nautides puhus vaid õrn tuuleke. Bussi startides valas aga korralikult vihma, mis rikkus planeeritud Põltsamaa lossi külastuse.

Toreda bussijuhi kogemusi oli nõus kuulama kogu seltskond - vaade paremale ja vasakule koos säravate kommentaaridega rikastas meie kõigi teadmisi. Jälle üks tore laupäev koos veedetud ning ostetud istikud juba kasvamagi pandud.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare