Läänemaa võib ilma jääda veel ühest ettevõttest: Hanilas tegutsev K.Met ähvardab lahkuda

 (46)
Läänemaa võib ilma jääda veel ühest ettevõttest: Hanilas tegutsev K.Met ähvardab lahkuda
TööstusFoto: Andres Putting

Hanila valla maksutulu sõltub suuresti traattooteid valmistavast ettevõttest K.Met. Viimane tahab aga lähitulevikus uued hooned ehitada ja neile sobiva asukoha leidmiseks Hanilast kas või ära kolida, kirjutab Lääne Elu.

Kuna Hanila valla suurim ettevõte K. Met tahab lähitulevikus nõukoguaegsetest ruumidest välja kolida, võib Hanila valla 2014.-2025. aasta arengukava investeeringutest kõige olulisemaks saada Virtsu plaanitav ettevõtluskeskus. Projektist võib saada valla tulevikku määrav küsimus, sest K.Metist tuleb 8,6 protsenti valla maksutulust.

K.Meti juhataja Mardo Leiumaa ütles, et üks võimalus kolida ja tootmist laiendada on tõepoolest Virtsu ettevõtluskeskus. Ta tunnistas, et kui keskuse rajamine peaks läbi kukkuma, võib tehas kolida maakonnast väljapoole. Keskust saaks oodata veel ehk pool aastat kuni aasta. K.Metil on ligi 70 töötajat, tootmise laienedes saaks tööd veel 15-18 inimest.

Virtsu kavandatava ettevõtluskeskuse maksumus on 1,13 miljonit eurot. Detailplaneeringu koostamine, maade munitsipaliseerimine ja infrastruktuuri projekteerimine peaksid maksma kokku 43 000 eurot ja see tuleb tasuda valla eelarvest kahe järgneva aasta jooksul.

Hanila vallavanema Arno Peksari sõnul sõltub EASi toetuse saamine sellest, kui suur konkurents Läänemaal selle toetusmeetme peale tuleb: "Poole aasta pärast on asi selgem."

Loe pikemalt 7. oktoobri Lääne Elust.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare