Lahmuse Kool võitis eriolümpia korvpalliturniiri


Lahmuse Kool võitis eriolümpia korvpalliturniiri
Lahmuse kooli võistkond.Erakogu

EO Eesti Ühendus on mittetulundusühing, mis on asutatud eesmärgiga aidata kaasa Eesti vaimsete ja liitpuuetega inimeste kehakultuuri- ja sporditegevuse edendamisele ning nende enesetäiendamisele. Ühendus korraldab oma meistrivõistlusi väga erinevatel spordialadel. Oleme oma kooliga pea kõikidel neist osalenud, sest see on meie õpilastele oluline väljund.

21. novembril toimusid Eesti Eriolümpia korvpalli meistrivõistlused Lahmusel. Lahmuse poisid on aastaid korvpalli hästi mänginud ja eks seepärast on ka selle võistluse korraldamine meile usaldatud. Osales kaheksa kooli, mis olid jagatud vastavalt mänguklassile erinevatesse divisjonidesse. Igas mängus mängiti kaks kümneminutilist poolaega.

Lahmuse Kool mängis Vaeküla, Kiigemetsa ja Tartu Kroonuaia Kooliga. Kui Vaeküla ja Kiigemetsa koolist oldi selgelt üle ja põnevust ega kahtlust võitjas ei tekkinud, siis mängus Tartu poistega oli seda piisavalt. Põnevuse tekitaja oli eelkõige üks Tartu noormees, kes oli korvpalli elus natukene rohkem mänginud. Ta oli pikk ja osav ning meie poisid pidid teda lausa kolmekesi katma. Aga nad said sellega hakkama ja tulemuseks oli 27:24 võit ning ühes sellega ka meistritiitel. Meie poiste juhendaja on õpetaja Kuuno Tiitus.

II divisjoni võitis Kammeri Kool Kambja vallast ja III divisjoni Valga Jaanikese Kool. Kõik koolid said oma väljateenitud auhinnad ja mängijad medalid. Lahmuse Kool sai lisaks meistritiitlile veel suurepäraselt emotsionaalse päeva täis korvpalli.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare