Lasteaias toimus sügispiduFotod: Gerli Anveldt
Fotod: Gerli AnveldtSõnumilaegas

9. oktoobril toimus lasteaias sügispidu, selle mõtte algataja oli õpetaja Tiina. Pidu toimus hommikul lasteaia saalis, aga et ka vanemad sellest osa saaksid, palusime neil nädalavahetusel koos lapsega meisterdada sügisese kompositsiooni asjadest, mis veel aias või metsas saada on. Esmaspäeval tegime nendest näituse ja vaadata oli seda ilus!

Sügispidu algas preili Sügise saabumisega, kes uuris lastelt kas ta ikka õigesse kohta sattunud on. Saades lastelt jaatava vastuse võis Sügispidu alata. Koos veedeti kiiresti möödunud lõbus tunnike - Naerupallid laulsid laulu kummikutest; mõtiskleti sügise toredamale poolele - et mis ta meile kasulikku annab; pandi ja võeti võidu kartuleid; korjati lehti, tammetõrusid ja kastanimune; arvati ära mõistatusi.

Lõpuks said kõik lapsed osa Naeri kasvamise muinasjutust ja prooviti see ühisel jõul maast välja sikutada. Suure mõtlemise ja rahmeldamise peale olid kõhud juba parajasti tühjaks läinud, kui preili Sügis koos kokkade abiga, oma tervisliku saagi kaunisti vaagnale oli sättinud ja lastele maitsta pakkus - küll täna maitsesid hästi porgandi, kaalika, kurgi ja kapsalõigud!

Pilte peost ja sügisandidest valmistatud kompositsioonidest saab vaadata lasteaia veebilehel oleval lasteaia pildigaleriis. 

Fotod: Gerli Anveldt Sõnumilaegas

Telli nüüdsest veelgi mahukam ajakiri Maakodu ja võida eksootiline reis Malaisiasse ja Singapuri! Tellida saab siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare