Laululinnu lasteaia ehitus teeb vallarahvale rõõmu


Laululinnu lasteaia ehitus teeb vallarahvale rõõmu
Foto: Ilmar Saabas

Reedel, 17.augustil takseerisid ja sangutasid vallavolikogu esimees Heiki Sarapuu ja abivallavanem Haljand Kaasik Soinastes kerkiva Ülenurme valla vastse lasteaia müürile kinnitatud pärga.

Teadupärast näeb kokkuleppeline tava ette, et kui ehitaja jõuab oma järjega sarikateni, siis annab ta sellest töö tellijale pärjakesega märku. Tellija ülesanne on seejärel ehitajatele ehk tellimuse täitjale korralik peolaud välja teha, ning kui ehitaja sellega rahule jääb, lubatakse pärg müürilt alla tuua. Karmimal puhul, kui tellija ehitajate märguande märkamata jätab, pidi koguni vana luuakonts valmiva maja külge kinnitatama...

Laululinnu lasteaias läks kõik suurepäraselt. Ehitajad kiitsid töö tellijat ehk siis Ülenurme valda, tellijad kiitsid ehitajat ehk siis OÜd Eventus Ehitaja. Talevi baari korraldatud suupistelaud hinnati nii heaks ja suupäraseks, et ei tekkinud kahtlustki, kas lubada pärjake müüridelt alla tuua või mitte.

Valmiv kuuerühmaline lasteaed ei lahenda veel kogu Ülenurme valla lasteaiakohtade probleemi, ent on siiski juba oluline leevendus. Praegu ootab meie vallas lasteaiakohta veerandtuhat mudilast, vallavalitsuse igakuistes infotundides on nii Tõrvandi kui Ülenurme lasteaia juhataja sellel teemal rääkides juba krooniliselt muresuised...

Laululinnu lasteaia ehitus kulgeb siiamaani ladusalt ja rõõmustab töö tellijat, projekt on põnev ja omanäoline, ehitaja usaldusväärne ja koostöö sujub kenasti. Kõige raskem etapp oligi vist kõikvõimalik eelnev asjaajamine, millele kulus viis pikka aastat ja ilmselt ka hea hulk vallaisade närve. Ent nüüdseks on asjaajamine niikaugel, et viimaseid päevi käib uuele lasteasutusele juhataja leidmise konkurss, aasta pärast peaksid mudilased juba vastsetes ruumides kilkama, õueala radadel ringi silkama. 

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare