Laupäeval toimub Tartus Maarjalaat


Laupäeval toimub Tartus Maarjalaat
Foto: Ilmar Saabas

Laupäeval, 10. septembril peetakse Tartu kesklinnas taas Maarjalaata, kus kaubeldakse sügisandide ja muu talukaubaga, kohal on ka Peipsi-äärsed sibulamüüjad.

Septembrikuu teisel laupäeval peetav Maarjalaat on kauplejate seas  populaarne. „Kõikvõimaliku kauba pakkujaid oleks väga palju, kuid laadale  ootame siiski eelkõige sügislaadale sobiva kraami pakkujaid. Tänavu saabub  laadale umbes 370 kauplejat. Ega rohkem ei suudaks me raekoja platsile ja Küüni tänavale ära mahutadagi," rääkis linnavalitsuse ettevõtluse osakonna  kaubanduse peaspetsialist Meeri Tensing.

Tänavuseltki sügislaadalt saab osta värsket kodumaist aed- ja puuvilja,  mett, seeni, marju, muud talukaupa ja kindlasti ka istikuid." Raeplatsilt saab varuda talvesibula ja -küüslaugu. Sibulakasvataja Peipsi äärest õpetab, kuidas teha sibulapalmikut. Suupooliseks pakutakse muu kauba hulgas ka suitsutatud seasabasid, suitsuvutt ja -küülikut ning kõrnekaraskit, ka meemüüjaid on meil tänavu palju," lisas Tensing.

Mahekauba huvilised saavad tutvuda  eesti mahepõllunduse toodanguga ja kohtuda nende kasvatajatega.

Laadapäeva juhatab sisse ansambel Tartu Brass, täistundidel esinevad erinevad lastekollektiivid, rivitrummide ansambel ja puhkpilliansambel Tartu.
Maarjalaata peetakse Tartu raekoja platsil, Küüni tänaval ja Kaubahoovi pargis eeloleval laupäeval  kell  10-17.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare