Lugejad: Ostja süüdistagu iseennast, kui kinnisvara paberid korrast ära on

 (23)

Lugejad: Ostja süüdistagu iseennast, kui kinnisvara paberid korrast ära on
Foto: Sven Arbet

Harku Valla Teataja kinnisvarateemaline artikkel tõi hoiatava näite, kuidas noor pere ostis korteri, mida seaduse silmis olemas ei olnud. Kuigi mõned lugejad arvasid, et vastutama peaks kohtutäitur, siis suurem osa oli seisukohal, et ostja ise peab dokumentide korrektsuses veenduma.

"Sarnane juhtum oli ka ühe majaga, mis oli kohtutäituri poolt oksjonile pandud. Müügiga tegelev maakler ei teadnud absoluutselt, mida ta müüb. Seda, kas majal on olemas kasutusluba või ehitusluba pidid huvilised ise uurima, sest maakler seda teha ei suutnud/soovinud."

"Ostja peaks ise aktiivsust üles näitama, tema on see kes raha välja käib, müüjal ja maakleril on oluline, et müügileping sõlmitud saaks ja papp käes. kui maakler oleks ostja oma, siis tuleks jah temalt infot nõuda, kuid enamus juhtudel on müüja poolne maakler ja tema põhiülesanne on, et müük saaks vormistatud."

"Olen ise selliste asjade tagantjärgi lahendamisel abiks olnud, on ikka jama küll. pean aga nentima, et meie kodanikud, eriti noored, on seaduste tundmisest väga kaugel. On olnud juhus kus kõrgharidusega, väga hea pedagoog, ei tea, et meil on palju seadusi, ta ei oska isegi kahtlustada, et seadused olemas on, rääkimata muust, mis nende juurde käib, st määrused jms. Inimene peaks siiski nõu küsima, aga mitte kohe tegutsema. Notaritelt, omavalitsuselt ja korteriühistutelt info kättesaamine on raske, aga tasub ennast hiljem ära."

"Suures osas müüvad kohtutäiturid kinnisvara ise ja otse läbi enampakkumise. Ja siis on ostja juba tõesti loll kui ei kaasa asjatundjat, süüdistagu ainult iseennast."

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare