Lagunema ei kipu vaid vanad ja väetid korstnad, vaid ka suhteliselt uued ehitised. Miks siis?

„Paljud tänapäevased kütteseadmed ei sobi tellistest laotud korstnaga kokku,“ põhjendas Veikko Nurm, OÜ Korsten Puhtaks juhatuse liige, pottsepp ja korstnapühkija ühes isikus. „Kõik peab olema üks tervik – kütteseade, ühenduslõõr, korsten. Kui kütteseade on välja vahetatud, siis ei pruugi see lõõri ja korstnaga enam sobida ja algabki lagunemine.“

„Osa kütteseadmeid töötab n-ö märjal, teised kuival rezhiimil,“ jätkas ta selgitamist. „Tänapäevased pelletitel töötavad küttekehad on hoopis midagi muud kui tavaline ahi. Pelletiahjust väljuva gaasi temperatuur on madal, korstna otsas on sisuliselt tegemist vaid sooja auruga. See tekitab kondensvett, mis külmumisel-sulamisel hakkab korstnat lõhkuma. Samuti on pelletiahjust väljuv gaas äärmiselt happeline, mis aitab lagunemisele samuti kaasa. Ükski telliskivikorsten ei pea sellele vastu.“

Niisiis: kui pelletiahi ühendada vana korstnaga, on lagunemine garanteeritud. Kusjuures: ega pelletiahjude müüjad seda tõsiasja ostjatele varmad selgitama ole. Aga mida ette võtta?

Vastust loe Kuulutajast.