Miks Kundas toasooja hind nii palju kõigub?

 (2)
Küte
KüteFoto: Andres Putting

Viimastel kuudel on Kundas toasooja piirhind muutunud lausa kolm korda: detsembris oli põhjuseks maagaasi võrguteenuse hinna tõus, jaanuaris maagaasi aktsiisi tõus ja veebruaris eelmise aasta maagaasi hinnakõikumisi arvestava teguri muutus. Jaanuaris ja veebruaris on piirhind vastavalt 76,41 ja 76,76 eurot MWh.

„Detsembris saime erakorraliselt osta maagaasi soodsamalt, kui olime arvestanud, ja seetõttu rakendasime siis ka piirhinnast madalamat hinda 73,86 eurot MWh,“ selgitas Adven Eesti kliendihalduse valdkonna juht Arbo Reino Kunda linna kodulehel.

Maailmas langeb toornafta hind, kas see ei peks kajastuma ka soojatootmises? Kundas kasutatakse soojuse tootmiseks teatavasti aga maagaasi.

„Maagaasi hinda mõjutab 9 kuu keskmine kütteõli hind eurodes,“ kinnitas Reino. „Kütteõli hinna languse alusel võiks ka maagaasi hind juba langeda, kuid kahjuks on dollari kursi tugevnemine viimaste kuude jooksul „ära söönud“ kütteõli hinnalangusest tuleneva efekti. Seega ei saa täna lubada, et saame müüa soojust piirhinnast madalama hinnaga, lõpliku vastuse saame anda veebruari esimestel päevadel. Järgnevateks kuudeks prognoosime küll gaasi hinna mõningast langust, kuid see eeldab euro tugevnemist dollari suhtes.“

Loe pikemalt Kuulutajast.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare