Misso ja Järvakandi noored võitlevad sodi vastu prügikaste tehes


Misso ja Järvakandi noored võitlevad sodi vastu prügikaste tehes
Foto: Andres Putting

2011. aasta on Euroopa Liidus pühendatud vabatahtlikele ning vabatahtlikule tööle. 24.-30. oktoobrini korraldatakse üle Eesti "Noore vabatahtliku tegevnädalat", mille raames viib ka Misso Avatud Noorteklubi koostöös Järvakandi Avatud Noortekeskusega 29. oktoobril kell 12:00 ellu projekti "Ühendatud jõud". Projektitegevused leiavad aset Misso valla Tsiistre külas, Külakoja vahetus läheduses.

Projekti eesmärgiks on Misso ja Järvakandi avatud noortekeskuste noorte tutvustamine vabatahtliku tööga, üksteisega ning ühiste jõudude abil Misso valla keskkonna puhtamaks muutmine. Tihti leiab prügi oma tee tänavale või metsa alla ka põhjusel, et läheduses pole prügikasti. Lisaks tekitab noortele kindlasti rohkem motivatsiooni visata prügi sellesse prügikasti, mida on ise ehitatud ja kaunistatud. Kõlava nimega projekti "Ühendatud jõud",  rahastab Euroopa Komisjon ning kokku saadi projektile toetust 377 eurot.

Noorte sooviks on projektiga teadvustada vabatahtliku töö olulisust ning seda, et ühiselt panustades on oluliselt rohkem võimalik kogukonna jaoks ära teha.

Tähtsamateks tegevusteks on noorte poolt ehitatavad ning kaunistatavad prügikastid, mis valmivad täiskasvanud vabatahtlike juhendamisel ning need paigutatakse hiljem valla käidavamatesse kohtadesse, kus senini prügikastid puuduvad. Prügikastide kaunistamisel saavad noored lasta oma loovusel lennata ning seetõttu on projekti lisaväärtuseks ka kunstilise eneseväljenduse võimalus. Projektitegevustega oodatakse liituma ka täiskasvanuid, kes tahavad veeta toredat päeva koos noortega ning aidata projekti ellu viia.

Teeme Eesti puhtamaks ja ilusamaks!

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare