Nabala Keskkonnakaitse Ühing kutsub


Nabala Keskkonnakaitse Ühingu (Nabala KÜ) asutamisest on möödunud 5 aastat. Meie ühing koondab inimesi kahes maakonnas asuvatest Kiili, Saku, Kose ja Kohila valla 16 külast.

Üks periood meie töös on selgelt läbi saanud. Nagu oleme üleriigilise meedia vahendusel teada saanud, on käesoleval sügisel kätte võidetud täiendavad uuringud Nabala maardlas. Uuringud tellib Keskkonnaministeerium ja tööde teostamiseks kuulutatakse välja rahvusvaheline riigihange. Oleme nende aastate jooksul kogunud kahel korral suure hulga allkirju, Nabala karstiala ja Tuhala Nõiakaevu toetuseks on novembri keskpaigaks andnud oma toetuse ca 62 400 inimest. Algatatud on kaitsealade loomine. Soome firmalt Roadscanners OY telliti georadari mõõtmistööd Tuhala ja Nabala piirkonnas. Ilmunud on teemat tutvustavat materjali, mille hulgast olgu nimetatud Kadi Alatalu populaarteaduslik film “Karstist killustikuks - Nabala juhtum”, Urmas Sisaski “Nõiakaevuloits”, mis salvestatud Eesti tuntumate muusikutega ning Tallinna vanalinnapäevade raames Raekoja platsil ette kantud, ning Ants Tosina luuletused “Tuhala tuhud ja Nabala nopped”. On esinetud riigitelevisioonis ja raadios, kirjutatud artikleid üleriigilistes lehtedes, välja antud voldikuid ja tutvustavaid materjale internetis. Oleme korraldanud nii mõnegi ürituse, karstipäeva ja teemaõhtu. Kõige selle käigus on kogutud tohutu hulk materjale ja mõni meist on viie aastaga omandanud magistrikraadijagu teadmisi valdkonnas, millest varem polnud kuulnudki.

Kogu aeg on meil olnud hea koostöö ka kõigi vallavalitsustega. Samas ei saa me jääda ootama vallajuhtide initsiatiivi, vaid peame aktiivsete kodanikena andma ka neile selge signaali ja moodustama tugeva ühisrinde oma kodu kaitsmisel.

Nabala Keskkonnakaitse Ühingu asutamisel juhatusele antud mandaat hakkab lõppema. Seepärast kutsume ühingu üldkoosoleku kokku 14. detsembril kell 18 Kurtna Koolis. Asutajate hulgas on tähtsal kohal ka Saku valla külad. Uues olukorras näeme, et Nabala KÜ liikmeskonna moodustavate külade, ühingute ning aktiivsete kodanike ring võiks laieneda. Kutsume iga piirkonna küla ja ühingut valima ja saatma oma esindaja üldkoosolekule, kus anname põhjalikuma ülevaate hetkeolukorrast, kohendame põhikirja tänastele vajadustele vastavaks ja valime uue juhatuse.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare