Näitus konserveerimistalgutel korrastatud museaalidest


Näitus konserveerimistalgutel korrastatud museaalidest
Foto: erakogu

Neljapäeval avati Harjumaa Muuseumis näitus „Kahe päevaga korda". Näha saab valikut museaalidest, mis korrastati Eesti Konservaatorite Ühingu konserveerimistalgutel Harjumaa Muuseumis 19.-20. augustil.

Konservaatorid jagasid oma professionaalseid oskusi ja teadmisi Harjumaa muuseumide töötajatega läbi praktilise tegevuse. Kahe päeva jooksul vaadati üle ja tuulutati tekstiilesemeid ning puhastati arhiivkogus olevaid dokumente, raamatuid ja fotoalbumeid. Käsile võeti ka isolaatoris oma järge ootavad määrdunud esemed, mida nende senise seisukorra tõttu kogudes olevate museaalidega liita ei saanud. Kokku korrastati mitukümmend erinevast materjalist museaali.

Osavõtjad olid Ennistuskojast KANUT, Eesti Vabaõhumuuseumist, Eesti Rahva Muuseumist, Tartu Kõrgemast Kunstikoolist, Vantaa Kunstikoolist, Kose-Uuemõisa koduloomuuseumist, sihtasutusest Rannarahva Muuseum, Kolga Muuseumist ja Harjumaa Muuseumist. Kokku 27 entusiastlikku talgulist.

Talgupäevade eestvedajad Heige Peets Ennistuskojast KANUT ja Marike Laht Eesti Vabaõhumuuseumist jagavad huvilistele praktilisi näpunäiteid 1. oktoobril kell 12.00- 14.00 Harjumaa Muuseumis toimuval teabepäeval. Näituse koostasid Külli Kõrs, Anne-Liis Pitkänen ja Mall Siniveer. Fotod Marike Laht ja Heige Peets.

Näitus jääb avatuks 23. oktoobrini 2011.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare