Nehatu tehnopargis avati uus logistikaettevõteNehatu tehnopargis avati uus logistikaettevõte
Foto: Ülo Russak

Bumerang on küll austraalia pärismaalaste leiutatud omaniku juurde tagasi pöördub viskerelv, meie ettevõtte bumerangiefektiks on aga klienti ootavad head tulemused," põhjendas ärijuht Jaana Ziius firma nime.

Teisipäeval, 6. mail alustas Loo aleviku serval tegevust rootsi kapitalil põhinev logistikateenuseid pakkuv ettevõte Boomerang Distributsion OÜ. Nagu kinnitas ettevõtte rootslasest omanik Tom Backman, alustas ettevõte üle kümne aasta tagasi. Märtsis 2013. tehti algust logistikahoone rajamisega Harjumaa piirile olevasse Nehatu tehnoparki Loo aleviku serval. Asukoht valiti just hea ühenduse tõttu nii sadama kui erinevates suundades kulgevate maanteedega. Asub ju Loo alevik Tallinna ringtee läheduses. Ka on Tom Backman ise Jõelähtme valla elanik. Koos elukaaslase Larissaga on ta rajanud kodu Pirita jõe kaldale."Kuhu siis veel ehitada kui mitte oma kodu lähedale," arvas Jõelähtme vallas ettevõtte avamisega üheks suuremaks tööandjaks saanud Boomerang Distributsion OÜ juht Tom Backman.

Juunis 2013 alustati uue hoone ehitust ja selle kevade hakul oli 5000 ruutmeetrine moodne hoone valmis. Sisustatud on see tehnika uusima sõnaga - masinad pakendavad ja kiletavad vajadusel kogu logistikakeskust läbiva kauba.

"Sellise ettevõtte tulekut, mis ei tekita saastet ega müra, küll aga annab tööd kohalikele elanikele, toetame igati," ütles Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja.

Seotud lood:

Hetkel töötab Boomerang Distributsion OÜ-s vallavalitsuse andmetel rohkem kohalikke elanikke kui aastaid üheks Loo sümboliks olnud Talleeggis.

"Praegu pakub Boomerang Distributsion OÜ tööd sajale inimesele. Peatselt aga, kui ettevõte on käivitamisprotsessi edukalt läbinud, soovime tööle võtta veel paarkümmend töötajat, nii pakendajateks kui abiks administratiivpersonalile," arutles ettevõtte ärijuht Jaana Ziius. "Ootame inimesi töövestlustele nii Jõelähtme vallast, Maardu ja Tallinna linnast. Ainuüksi vähese keeleoskuse pärast kedagi tagasi ei saadeta.

Foto: Ülo Russak

3-miljonilise käibega ettevõtte põhiliseks tegevusalaks on kaupade pakendamine e-poodidele, eelsorteerimine, ladustamine ja tagastatud kaupade käsitlemine. Lisaks erinevate reklaammaterjalide pakkimine, ajakirjade kiletamine, insertimine, adresseerimine. Aasta jooksul pakitakse ca 25 miljonit ühikut kaupa. Laos on ruumi 2000-le euroalusele.

"Meile saabub kaup kogu maailmast, näiteks telefonid Hiinast või Hong Kongist, riided Filipiinidelt, kellad Šveitsist aga trükised siit samast linna piiril asuvast trükikojast Printall. Ettevõte siis pakendab kauba ja saadab klientidele."

"Bumerang on küll austraalia pärismaalaste viskerelv, mis omaniku juurde tagasi pöördub, meie ettevõtte bumerangi-efektiks on aga head tulemused, mis kliendi juurde tagasi pöörduvad," lahendas ärjijuht Jaana Ziius firma nime tähenduse.

Foto: Ülo Russak

Rootsi suursaadik Eestis Anders Ljunggren tänas eesti keeles  Rootsi ettevõtjaid, kes siinse hea majanduskliima tõttu üha enam Eestisse investeerivad ja kuulutas sümboolse lindilõikamise uue logistikakeskuse avatuks.

Loe pikemalt Harju Elust.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare