Nõmmelane Leida Puss tähistab täna oma 100. sünnipäeva

 (3)
Nõmmelane Leida Puss tähistab täna oma 100. sünnipäeva
Nõmme sotsiaalmaja direktor Ülle Kasepalu loeb juubilarile ette Eesti vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese õnnitluskirja. (Foto: Tiina Lättemäe)

20. juulil 1911. aastal Pajusi vallas sündinud Leida Puss tähistab täna Nõmme sotsiaalmajas oma 100. sünnipäeva.

Leida Puss kolis Tallinnasse 20-aastaselt ning sest ajast saati - nüüdseks juba 80 aastat - on ta elanud Nõmmel. Kogu elu on Leida teinud rasket ja tänuväärset tööd inimeste abistamisel ning teenindamisel, pikka aega töötas ta ka meditsiinivallas.

Oma pensionipõlve on Leida Puss veetnud rahulikult Nõmme mändide all. Kui jõudis kätte aeg, mil maju hakati omanikele tagastama, selgus, et ka see maja, kus Leida elas, kuulub tagastatavate majade hulka. Õnneks ehitati samal ajal Nõmmele sotsiaalmaja ning ta sai sinna korteri. Nüüdseks on ta sotsiaalmajas elanud 13 aastat.

Oma sünnipäeval tõdes vanaproua, et teda on aidanud läbi raskete eluperioodide ikka reibas meel ja positiivne ellusuhtumine. Tervise üle ta ei kurda, kõigi oma igapäevatoimetustega saab ise hakkama. «Elu on mind tugevaks teinud ja huumorimeel aitab kõigest üle saada. Tehke järgi,» ütleb vanaproua teda õnnitlema tulnud Nõmme linnosa vanemale, sugulastele ja sotsiaalmaja perele.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare