Noorkotkaste tunnustus Haaslava vallale


Noorkotkaste tunnustus Haaslava vallale
Foto: Teataja

Noorte Kotkaste keskjuhatus annetas organisatsiooni aastapäeval, 27. mail Haaslava vallale Ustava Sõpruse märgi. Võidupühal, 23. juunil andis Noorte Kotkaste vanematekogu liige Ernst Tungel Tartu maakaitsepäeval tunnustusmärgi vallavanem Priit Lombile üle.

Statuudi järgi on Ustava Sõpruse märgi saamiseks nõutav „viis aastat kaasabi Noorte Kotkaste rühmale või suuremale üksusele või mõne suurürituse korraldamisele." Noorte Kotkaste ja Kodutütarde rühmad tegutsevad Sillaotsa Koolis alates 1996. aastast. Haaslava vald finantseerib Kaitseliidu noorteorganisatsioonide tegevust aastast 1998.

Age orus on Noorte Kotkaste Tartu Maleva laagriplats, Kurepalus ja Sillaotsal on korraldatud palju erinevaid laagreid, kursuseid, valla territooriumil viiakse läbi matkamängu Kährik. Meie noored on edukalt osalenud maakondlikel ja üleriiklikel üritustel.

Kõrge tunnustusavaldus anti Haaslava vallale tänutäheks Noorte Kotkaste (ja Kodutütarde) tegevuse pikaaegse ja igakülgse toetamise ja rahastamise eest. Varasemalt on Haaslava vallale annetatud Noorte Kotkaste Aitaja märk.

Läbi kahe iseseisvusperioodi on Eestis antud välja pisut enam, kui 60 Ustava Sõpruse märki. Seniajani on märgi nominentideks olnud ainult üksikisikud. Mitte ükski kohalik omavalitsus, ametiasutus ega organisatsioon ei ole Ustava Sõpruse tunnustusmärki saanud. Haaslava vald on siin teerajaja.


Taivo Kirm, Haaslava Vallavolikogu esimees, Sillaotsa Noorte Kotkaste rühmapealik

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare